Giełda Hotbit zawiesiła handel i wypłaty | Wiadomości | CrypS.

Giełda Hotbit zawiesiła handel i wypłaty

Anna Sutowicz
Giełda Hotbit zawiesiła handel i wypłaty

Giełda kryptowalut Hotbit zawiesiła handel, wpłaty i wypłaty środków. Kiedy wznowi działalność?


Azjatycka giełda Hotbit zawiesiła handel kryptowalutami, wpłaty i wypłaty, ponieważ organy ścigania zamroziły część jej funduszy. Według wpisu na blogu, firma zawiesiła swoje usługi w związku z dochodzeniem karnym z udziałem byłego członka zespołu zarządzającego. Pracownik jest podejrzany o naruszenie prawa karnego. Nie podano szczegółów sprawy. Firma zapewniła jednak, że udostępni informacje o wyniku dochodzenia, gdy tylko będą dostępne.

Giełda uspokaja klientów

Zespół giełdy próbuje uspokajać klientów i deklaruje, że aktywa wszystkich użytkowników są bezpieczne. Nie jest znany moment wznowienia działalności Hotbit:

Dokładny czas wznowienia nie może być w tej chwili określony.

Firma podaje jednak, że wznowi normalną obsługę użytkowników, gdy tylko zasoby zostaną „odmrożone”. Na obecnym etapie, prawnicy giełdy dążą do odblokowania kont. Według informacji podanych na blogu firmy, kilku dyrektorów Hotbit otrzymało wezwania i pomaga w śledztwie.

Hotbit ofiarą cyberataku

Hotbit to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut w Azji. W ubiegłym roku padła jednak ofiarą cyberataku, który został przeprowadzony o godzinie 24:00, 29 kwietnia. Chińska giełda natychmiast zareagowała i wyłączyła platformę. W wyniku ataku dokonano kradzieży danych 2 milionów użytkowników. Przedstawiciele giełdy jednak od samego początku studzili emocje. Wśród danych nie znajdowały się skany dokumentów, ponieważ Hotbit prowadzi bardzo ograniczoną weryfikację klientów. Nie naruszono również funduszy użytkowników.

W kolejnych dniach od ataku na stronie Hotbit pojawiały się regularnie informacje na temat prac nad jej przywracaniem. Od 10 maja większość użytkowników mogła już zalogować się na platformie giełdy. Zaraz po przejściu na stronę internetową musieli jednak obowiązkowo zmienić hasło.

Giełda Hotbit zawiesiła handel i wypłatyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.