Giełda Gemini uzyskała certyfikację SOC 1 Typ 1 | Wiadomości | CrypS.

Giełda Gemini uzyskała certyfikację SOC 1 Typ 1

Mariusz Przepiórka
Gemini logo big

Giełda kryptowalut Gemini na swojej stronie internetowej poinformowała o zakończeniu procesu certyfikacyjnego SOC 1 Typ 1. Certyfikacja obejmuje operacje finansowe i reguły raportowania dotyczącego klientów. Proces przeprowadziła firma Deloitte & Touche LLP. Dzięki temu Gemini jest pierwszą giełdą kryptowalutową, która spełnia te wysokie standardy operacji finansowych.

Certyfikacja SOC 1 Typ 1 to niezależna ocena procesów finansowych i procedur raportowania klientów zaprojektowanych w celu ograniczenia ryzyka związanego z poważnym błędem, pomyłką lub utratą danych. Jest ona uznawana przez branżę finansową na całym świecie. Gemini dowodzi, że z powodzeniem mogą podlegać jej również spółki z sektora kryptowalutowego.

Giełda zapowiada, że co roku będzie przeprowadzała ocenę w zakresie standardu SOC 1 Typ 2. Ma to zapewnić niezależne potwierdzenie faktu, że wysokie standardy obowiązują na giełdzie nie tylko w jednym momencie, ale przez długi okres czasu. Wcześniej giełda uzyskała certyfikację w zakresie standardów SOC 2 Typ 1 oraz SOC 2 Typ 2 obejmujących procedury bezpieczeństwa.

Gemini logo big
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.