Giełda Gemini uzyskała certyfikację SOC 1 Typ 1 | Wiadomości | CrypS.

Giełda Gemini uzyskała certyfikację SOC 1 Typ 1

Mariusz Przepiórka
Gemini logo big

Giełda kryptowalut Gemini na swojej stronie internetowej poinformowała o zakończeniu procesu certyfikacyjnego SOC 1 Typ 1. Certyfikacja obejmuje operacje finansowe i reguły raportowania dotyczącego klientów. Proces przeprowadziła firma Deloitte & Touche LLP. Dzięki temu Gemini jest pierwszą giełdą kryptowalutową, która spełnia te wysokie standardy operacji finansowych.

Certyfikacja SOC 1 Typ 1 to niezależna ocena procesów finansowych i procedur raportowania klientów zaprojektowanych w celu ograniczenia ryzyka związanego z poważnym błędem, pomyłką lub utratą danych. Jest ona uznawana przez branżę finansową na całym świecie. Gemini dowodzi, że z powodzeniem mogą podlegać jej również spółki z sektora kryptowalutowego.

Giełda zapowiada, że co roku będzie przeprowadzała ocenę w zakresie standardu SOC 1 Typ 2. Ma to zapewnić niezależne potwierdzenie faktu, że wysokie standardy obowiązują na giełdzie nie tylko w jednym momencie, ale przez długi okres czasu. Wcześniej giełda uzyskała certyfikację w zakresie standardów SOC 2 Typ 1 oraz SOC 2 Typ 2 obejmujących procedury bezpieczeństwa.

Gemini logo big
reklama
reklama