Giełda Gemini tworzy firmę ubezpieczeniową Nakamoto | Wiadomości | CrypS.

Giełda Gemini tworzy firmę ubezpieczeniową Nakamoto

Michał Misiura
Giełda kryptowalut gemini ubezpiecza się na 200 mln USD

Spółka zależna ma ubezpieczyć zimne portfele giełdy bliźniaków Winklevoss na rekordową kwotę 200 mln dolarów. Nakamoto zabezpieczenia giełdy, która korzysta już z dwóch innych systemów gwarancyjnych. 

Według najnowszych informacji, ubezpieczyciel należący do Gemini Trust Company będzie regulowany przez Bermuda Monetary Authority (BMA). Dzięki przyjaznym regulacjom, karaibski archipelag stał się atrakcyjną lokalizacją dla firm związanych z branżą kryptowalut i usług finansowych. Nie jest przy tym niepewnym offshorem, a BMA sprawnie nadzoruje tamtejsze spółki.

Nakamoto będzie ubezpieczycielem świadczącym usługi wyłącznie dla giełdy Gemini. Gwarancja w wysokości 200 mln dolarów dotyczy zimnych portfeli giełdy i staje się trzecim elementem w systemie ubezpieczeń giełdy. Firma dołączy do Federalnej Korporacji Gwarantowania Depozytów (FKGD) oraz umowy gwarantowanej przez Marsh Blue Vault firmę należącą do londyńskiego syndykatu Lloyd’s Arch Insurance International.

W praktyce oznacza to, że klienci nie muszą obawiać się o swoje depozyty, zarówno te w kryptowalutach jak i dolarach. Bezpieczeństwo dolarów gwarantuje FKGD, będąca agencją rządową. Kryptowaluty na zimnych portfelach znajdują się zaś pod opieką Nakamoto oraz Marsh Blue Vault. Spółka wymieniona jako ostatnia, pośredniczyła także w umowie pomiędzy Gemini, a ubezpieczycielem gorących portfeli giełdy. Rozmiaru ubezpieczenia jakim objęte są gorące środki Gemini, nie są jednak znane, a powodem ma być zobowiązanie podpisane przez spółkę.

Spółka braci Winklevoss uzyskała ubezpieczenie dla znajdujących się na niej środków, po przejściu pełnego zewnętrznego audytu SOC2, przeprowadzonego przez firmę Deloitte w 2018 roku. Gemini przeszło ten egzamin bez żadnych problemów i tym samym przekonało do siebie branżę ubezpieczeń.

Giełda kryptowalut gemini ubezpiecza się na 200 mln USD
reklama
reklama