Gibraltar planuje rozwijać technologię blockchain | Wiadomości | CrypS.

Gibraltar planuje rozwijać technologię blockchain

Konrad Juszczyk
Gibraltar planuje wprowadzić blockchain do szerszego użytku

Małe zamorskie terytorium brytyjskie będzie współpracować z ponad 50 blockchainowymi liderami z Global Business Council (GBBC). Ideą tej rady jest edukacja i partnerstwo w celu lepszego przyjęcia tej innowacyjnej technologii w krajach członkowskich. Rozwiązania technologii blockchain mogą być bardzo przydatne dla rejonu zamieszkiwanego tylko przez 34 000 mieszkańców.

Jak zapowiedział rząd Gibraltaru, planują uczynić kraj przyjaznym dla blockchainu i wprowadzić liczne regulacje w tym zakresie. Minister ds. Usług cyfrowych i finansowych, którym jest Albert Isola wypowiedział się na temat podjętych kroków.

Wizja GBBC polegająca na wdrożeniu technologii blockchain, poprzez angażowanie i edukowanie przedsiębiorstw oraz organów regulacyjnych jest zgodne z naszą własną misją.

Dotychczas terytorium zamorskie wprowadziło w 2018 roku przepisy odnoszące się do technologii rozproszonych rejestrów (DLT) oraz zaktualizowało regulacje uwzględniając najnowsze zasady FATF. Gibraltar dołączył do International Association for Trusted Blockchain Applications (INATBA), gdzie zamierza połączyć swoje siły z liderami w branży blockchain. Łańcuch bloków to innowacyjny zasób, który będzie wykorzystywany w przyszłości na porządku dziennym. Wciąż jednak korzystamy tylko z jego niewielkiego potencjału. Mniejsze regiony mogą na chwilę obecną najbardziej skorzystać z potencjału tej technologii.

Gibraltar planuje wprowadzić blockchain do szerszego użytku
reklama
reklama