Gemini zwiększy bezpieczeństwo dzięki współpracy z Eventus | Wiadomości | CrypS.

Gemini zwiększy bezpieczeństwo dzięki współpracy z Eventus

Maciej Żerelik
giełda kryptowalut gemini

Giełda Gemini założona przez Camerona i Tylera Winklevoss ogłosiła, że skorzysta z Eveentus Validatus, aby monitorować wszystkie transakcje zawierane na jej platformie kryptowalutowej, w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony swoim klientom.

Współpraca Gemini i Eventus

Eventus jest menedżerem rozwiązań w zakresie nadzoru nad handlem i ryzykiem rynkowym dla kryptowalut i innych aktywów. Obecnie Eventus jest wykorzystywany przez sześć innych giełd i jest również dość popularny wśród platform kontraktów terminowych i giełd forex. Aktualnie około 60 firm polega na oprogramowaniu, aby zapewnić ochronę przed praniem brudnych pieniędzy oraz zgodność z przepisami i regulacjami prawnymi.

Dyrektor operacyjny Gemini, Noah Perlman, wyjaśnił dlaczego firma zdecydowała się na współpracę z Eventus:

„Przestrzeń cyfrowych zasobów to stale zmieniające się środowisko, a praca z rozwiązaniem, które jest dostosowane do naszych potrzeb rynkowych, w tym wbudowana elastyczność w miarę ewolucji rynków ma kluczowe znaczenie. Firma Eventus ma duże doświadczenie, a jej rozwiązanie łączy w sobie duże możliwości w zakresie maszynowego uczenia i automatyzacji oraz model wsparcia typu „high touch”.

Obecnie giełda wykorzystuje opartą na chmurze wersję Eventus, która potencjalnie pozwala rozszyfrować taktyki manipulacji rynkowych, które stały się stosunkowo powszechne w ostatnich latach. Dyrektor generalny firmy Eventus, Travis Schwab, wyjaśnił w jednym z oświadczeń:

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy udostępnić naszą platformę nadzoru rynku dla jednej z najbardziej znanych giełd kryptowalut na rynku. W ciągu ostatnich dwóch lat znacznie zwiększyliśmy nasze możliwości w obszarze aktywów cyfrowych, ponieważ coraz więcej giełd i uczestników rynku zwraca się do nas po nasze doświadczenie w tej dziedzinie. W związku z rosnącą popularnością aktywów cyfrowych, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest, aby takie giełdy jak Gemini tworzyły kompleksowe programy i procedury nadzoru nad handlem, aby zapewnić ich ciągłą czujność w celu przeciwdziałania wszelkim potencjalnym zagrożeniom związanym z nadużyciami na rynku”.

Nowości w Gemini

Oprócz zapewnienia odpowiednich protokołów bezpieczeństwa, Gemini pracuje również nad rozszerzeniem bazy klientów poprzez dodanie nowych walut fiat do swojej platformy. Ostatnio platforma dodała wsparcie dla dolarów kanadyjskich, australijskich i hongkongskich.

W ciągu ostatniego roku, Gemini udało się rozszerzyć działalność w różnych regionach Azji. Co więcej, w połowie 2019 roku firma wprowadziła również swoją ofertę do Australii i części Europy Środkowej.

giełda kryptowalut geminireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.