Gemini zwiększa ochronę użytkowników mobilnej aplikacji | Wiadomości | CrypS.

Gemini zwiększa ochronę użytkowników mobilnej aplikacji

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut gemini

Giełda kryptowalut Gemini wzbogaciła swą aplikację mobilną o wielopoziomową metodę uwierzytelniania 2FA. Działanie to podjęto, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa dla osób, które zawierają transakcje w mobilnej wersji platformy tradingowej.

Przez lata obecna generacja kluczy zabezpieczających opartych na USB nie była kompatybilna z większością urządzeń mobilnych. Przy zdecydowanej większości osób optujących za przeglądaniem internetu w mobilnych przeglądarkach problem ten zyskał na znaczeniu.

Sprzętowe klucze zabezpieczające

Rozszerzenie bezprzewodowej obsługi urządzeń z systemami Android i iOS rozwiązuje ten problem i umożliwia zastosowanie takich środków zabezpieczających. Sprzętowe klucze zabezpieczające są uznawane za jedne z najpewniejszych narzędzi weryfikacyjnych. Stosując uwierzytelnienie 2FA, klucze te weryfikują tożsamość użytkownika bez konieczności wysyłania SMS lub jednorazowego hasła. Klucze sprzętowe blokują ataki phishingowe, są także bardziej bezpieczne niż ich odpowiedniki opierające się na SMS-ach.

Rozwiązanie firmy Yubico

Aby udostępnić swym klientom dostęp mobilny, Gemini nawiązała współpracę z firmą Yubico, producentem popularnego klucza zabezpieczającego Yubikey. Aby skorzystać z nowej metody logowania, użytkownik musi zarejestrować co najmniej dwa klucze sprzętowe: jeden to klucz obsługiwany przez urządzenie mobilne użytkownika, a drugi to klucz sprzętowy taki jak Yubikey. Wprowadzenie uwierzytelniania 2FA to znacząca zmiana dla użytkowników giełdy Gemini. Przy 12 atakach hakerskich, które dotknęły giełdy kryptowalut w 2019 roku, inne platformy mogą rozważyć podjęcie podobnych kroków w zakresie bezpieczenia.

giełda kryptowalut geminireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.