Gemini zatrudnia byłego dyrektora Goldman Sachs | Wiadomości | CrypS.

Gemini zatrudnia byłego dyrektora Goldman Sachs

Mariusz Przepiórka
Gemini logo big

Zlokalizowana w Nowym Jorku giełda kryptowalut Gemini poważnie przygotowuje się do ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku. Jedną z osób, która pokieruje działaniami giełdy w tym rejonie jest nowy dyrektor Jeremy Ng. Wcześniej Ng przez siedem lat pracował w Goldman Sachs jako dyrektor oddziałów w Hongkongu i Singapurze. Ponadto doświadczenie zdobywał także w Morgan Stanley, Deutsche Bank i Leonteq.

W Gemini Jeremy Ng będzie odpowiadał za ogólną strategię giełdy w Azji w tym także za rozwój oferty i budowę zespołu w Singapurze. Wraz z oficjalną obecnością w Singapurze Gemini planuje również uzyskać licencję Urzędu Monetarnego Singapuru (MAS). Urząd ten w bieżącym roku przyjął nowe regulacje, zgodnie z którymi wszystkie spółki z branży kryptowalutowej działające w Singapurze muszą się zarejestrować i uzyskać licencję.

Gemini działa na singapurskim rynku od 2016 roku, a uzyskanie licencji i oficjalna obecność pozwoli na dalszą ekspansję w Azji. Rozwój na rynku azjatyckim następuje pół roku po mocniejszym wejściu na rynki europejskie. Przypomnijmy, że w tym celu Gemini zatrudniła Juliana Sawyera, współzałożyciela Starling Bank. Spółka jednak na razie nie zdradza efektów swych działań w Europie.

Aktualnie giełda Gemini nie ma wielkiego udziału w rynku. Według serwisu The Block jest to zaledwie 0,81%. W ubiegłym miesiącu wielkość obrotów giełdy wyniosła 862,3 mln USD, przy 11,15 mld USD giełdy Coinbase. Eksperci tłumaczą tak niskie wyniki m.in. stosunkowo wysokimi prowizjami pobieranymi przez Gemini, a także nadmiernym poziomem uregulowania. Ostatnie działania giełdy mają najwyraźniej odwrócić niekorzystny trend i przyciągnąć nowych klientów.

Gemini logo big
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.