Gavin Wood ustąpił ze stanowiska CEO Parity Technologies | Wiadomości | CrypS.

Gavin Wood ustąpił ze stanowiska CEO Parity Technologies

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
polkadot dot

Założyciel Polkadot Gavin Wood ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Parity Technologies, organizacji stojącej za rozwojem protokołu. Informację na ten temat podał Bloomberg.


Według publikacji, jego miejsce zajmie współzałożyciel projektu, Bjorn Wagner. Wood pozostanie większościowym udziałowcem Parity.

Wood potwierdził swoją decyzję poprzez oświadczenie dla CoinDesk. Powiedział, że w swojej nowej roli głównego architekta skupi się na tym, aby Polkadot była “bardziej istotna dla ogółu społeczeństwa”.

Wcześniej Parity Technologies informowało o nowych nominacjach zarządu. Eran Baraka został zatrudniony jako dyrektor operacyjny, Fahmi Syed objął funkcję CFO, a Peter Ruchatz – CMO.

We wrześniu organizacja opublikowała przegląd roadmapu projektu. Deweloperzy skupili się na takich kategoriach jak skalowalność, wzmocnienie parachainów i łączność, zarządzanie Relay Chain, staking i połączenia z innymi ekosystemami za pomocą mostów.

Inni CEO, którzy odeszli ze stanowiska

Dla przypomnienia, Michael Saylor ustąpił w sierpniu ze stanowiska prezesa MicroStrategy, ale pozostał szefem zarządu.

Miesiąc później podobne oświadczenie złożył Jesse Powell, współzałożyciel giełdy kryptowalutowej Kraken. Jego miejsce zajął dyrektor operacyjny Dave Ripley.

polkadot dotreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.