Garlinghouse: Ripple działa tak, jakby przegrała z SEC | Wiadomości | CrypS.

Garlinghouse: Ripple działa tak, jakby przegrała z SEC

Redaktor: Albert Czajkowski
brad garlinghouse powiedział, że ripple działa w usa tak jakby przegrało proces z sec

Dyrektor generalny Ripple Brad Garlinghouse udzielił wywiadu serwisowi Bloomberg, w którym powiedział, że jego spółka działa w Stanach Zjednoczonych tak, jakby już przegrała proces z regulatorem.


Garlinghouse wyraził opinię, że podejście amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zgodnie z którym XRP jest papierem wartościowym, jest chybione. Dodał jednak, że jego firma wciąż rozwija się, mimo trwającego procesu.

– W Stanach Zjednoczonych XRP nie ma żadnej płynności. Obrót kryptowalutą został wstrzymany i zamrożony na większości amerykańskich giełd. Pomimo tego, rok ubiegły był dla Ripple rekordowy. Nadal bardzo szybko rośniemy we wszystkich naszych głównych grupach produktów. Niestety, wzrost prawie w całości pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych i zatrudniamy coraz więcej osób spoza USA, a nasza baza klientów w 95% składa się z firm płatniczych spoza Stanów Zjednoczonychpowiedział Brad Garlinghouse.

Szef Ripple krytykuje SEC

Według słów dyrektora generalnego Ripple, popyt na RippleNet wzrósł ośmiokrotnie w pierwszym kwartale 2022 roku w porównaniu z podobnym okresem w ubiegłym roku. RippleNet to globalna platforma płatności cyfrowych działająca obecnie w ponad 55 krajach.

Garlinghouse twierdzi również, że SEC przesadza w swoich działaniach, co w konsekwencji zmniejsza konkurencyjność Stanów Zjednoczonych i powoduje utratę miejsc pracy. – Myślę, że jest to niezwykle frustrujące, że tutaj w Stanach Zjednoczonych, gdzie jesteśmy liderem innowacji w tak wielu różnych branżach, mamy agencję, która stosuje nadmierne środki i ogranicza konkurencyjność sektora w Stanach Zjednoczonych – dodał.

brad garlinghouse powiedział, że ripple działa w usa tak jakby przegrało proces z secreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.