Fundacja Fantom wydaje oświadczenie dot. odejścia Andre Cronje i Antona Nella | Wiadomości | CrypS.

Fundacja Fantom wydaje oświadczenie dot. odejścia Andre Cronje i Antona Nella

Zerelik Maciej
fantom ftm

Niedawno serwis Rekt.news wysunął poważne oskarżenia wobec Fantom Opera, po tym, jak doradca techniczny fundacji Andre Cronje i starszy architekt rozwiązań Anton Nell ogłosili, że całkowicie opuszczają przestrzeń kryptowalut.

Niemal natychmiast pojawiły się obawy ze strony społeczności. Nell napisał bowiem na Twitterze:

Jest około ~25 aplikacji i usług, które kończymy 03 kwietnia 2022 roku.

W usuniętym już artykule Rekt twierdził, że:

Fantom, Solidly, SpookySwap, Abracadabra, Geist: wiele projektów, wszystkie splecione w system zaprojektowany tak, by wydobyć maksymalną wartość dla małej grupy wtajemniczonych, którzy teraz systematycznie schodzą ze sceny.

Jednak w piątek Fundacja Fantom opublikowała oświadczenie dotyczące rzekomych „nieścisłości merytorycznych”, „obalonych twierdzeń” i „dezinformacji” zawartych w artykule Rekta. Możemy w nim przeczytać:

Andre i Anton nie 'zakończyli’ 25 projektów. Zamiast tego wszelkie zaangażowanie (np. w interfejs użytkownika) w tych projektach miało zostać przekazane istniejącym zespołom, z których wiele rozwijało się i działało niezależnie.

Ponadto fundacja wyjaśniła, że ani Cronje, ani Nell nie byli głównymi programistami w Fantomie, a sam podmiot nie był zaangażowany w tworzenie żadnego z 25 projektów (w tym przede wszystkim Yearn.finance), o których mowa.

Częściowo z powodu odejścia tej pary, całkowita wartość zablokowana na blockchainie Fantom spadła z 11,26 miliardów do 8,27 miliardów dolarów. Od momentu powstania, blockchain przetworzył ponad 200 milionów transakcji i zarejestrował ponad 2 miliony aktywnych portfeli.

fantom ftm
reklama
reklama