Znany deweloper DeFi, Andre Cronje, odchodzi z branży | Wiadomości | CrypS.

Znany deweloper DeFi, Andre Cronje, odchodzi z branży

Zerelik Maciej
andre cronje

Cronje jest powszechnie uważany jako „Ojciec Chrzestny DeFi” za swój różnorodny wkład w tę przestrzeń. Okazuje się jednak, że kompletnie porzuca ten sektor na rzecz tradycyjnych finansów.

Andre Cronje oraz Anton Nell odchodzą ze świata kryptowalut

Przestrzeń DeFi traci dwóch swoich najbardziej utalentowanych deweloperów. Andre Cronje, samozwańczy „architekt DeFi”, który zyskał sławę jako twórca protokołu Yearn.Finance, na dobre odchodzi od DeFi i kryptowalut. Anton Nell, inny programista, najbardziej znany ze swoich powiązań z ekosystemem Fantom, również odejdzie wraz z Cronje.

Nell poinformował o tym w niedzielnym tweecie.

Andre i ja zdecydowaliśmy, że zamykamy rozdział wkładu [sic.] w przestrzeń defi/crypto. Jest to decyzja, która nadchodziła już od jakiegoś czasu.

Nell, który blisko współpracował z Cronje przy różnych projektach, wyjaśnił, że para zamknie strony internetowe, które kontroluje i wycofa się z przestrzeni.

Pytania dotyczące przyszłości Cronje w kryptowalutach zaczęły się pojawiać, kiedy usunął on swoje konto na Twitterze i zmienił swój profil na LinkedIn. Wszystko wskazywało, że zaprzestał on pracy nad Yearn.Finance, Fantom i szerszym ekosystemem Ethereum. Później w wiadomości na Telegramie potwierdził społeczności Keep3r Network, że opuszcza projekt.

Cronje zapewnił jednak, że protokoły, które zbudował wraz z Nell, będą nadal działać (zwłaszcza, że są one wdrażane jako niezmienne smarty kontrakty, tak więc nie ma możliwości ich wyłączenia). Deweloper zapowiedział również, że obaj powrócą do swojej kariery w tradycyjnym sektorze finansowym.

YFI, KP3R, FTM mocno ucierpiały

Pseudonimowy deweloper Yearn.Finance, banteg, odniósł się do tej wiadomości, wyjaśniając, że Cronje „nie pracuje nad [Yearn] od ponad roku… A nawet gdyby pracował, to na jego miejsce jest 50 osób na pełnym etacie i 140 osób na pół etatu”.

Przez te kilka lat swojej aktywności zarówno Cronje, jak i Nell wywarli niezmierny wpływ na sektor DeFi. Cronje był czasami nawet określany mianem „Ojca Chrzestnego DeFi”.

Reakcje na wiadomość były mieszane, chociaż wielu aktywnych użytkowników kryptowalut wyraziło swoje podziękowania i wsparcie dla pary. Tymczasem ucierpiała większość projektów, z którymi byli związani deweloperzy. Token YFI spadł o 7,5%, KP3R 24,4%, a FTM o 14,4%.

andre cronje
reklama
reklama