FTX US podpisuje umowę z BlockFi z opcją zakupu platformy | Wiadomości | CrypS.

FTX US podpisuje umowę z BlockFi z opcją zakupu platformy

Redakcja
blockfi

Amerykańskie ramię giełdy FTX wyemituje 400 mln USD kredytu odnawialnego dla BlockFi i otrzyma opcję odkupienia platformy za 240 mln USD. Takimi informacjami podzielił się Zack Prince – CEO spółki.


Prince stwierdził, że wraz z dodatkowymi czynnikami, transakcja zakłada łączną wycenę BlockFi na poziomie do 680 mln USD. Póki co czeka ona jednak na zatwierdzenie przez akcjonariuszy.

Dyrektor wyjaśnił, że umowa z FTX US była napędzana strachem i niepewnością na rynku kryptowalut z powodu spadających cen, problemów Celsius i niewypłacalności funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC).

Straty BlockFi wyniosły około 80 mln USD, pomimo szybkiej reakcji na likwidację pozycji i zabezpieczeń. Prince obiecał, że pokryje szkody bez wpływu na fundusze klientów. Dodał też, że transakcja nie wpłynie na produkty firmy, a w przyszłości może nawet je usprawnić.

Wszystkie nasze produkty i usługi, w tym wpłaty i wypłaty, platforma handlowa, karta kredytowa i globalne usługi instytucjonalne, nadal działają normalnie, z dodatkowym wsparciem finansowym.

21 czerwca BlockFi uzgodnił z FTX kredyt odnawialny o wartości 250 mln USD. Już 24 czerwca WSJ pisał o planach giełdy dotyczących przejęcia udziałów w platformie. Jak podała CNBC, mówiło się o 25 milionach dolarów.

W marcu 2021 roku wycena BlockFi osiągnęła 3 miliardy dolarów, jednak już w czerwcu 2022 spadła z 5 miliardów dolarów do 1 miliarda.

Według doniesień medialnych chęć wejścia do kapitału BlockFi wyraziły również Morgan Creek Digital oraz platforma kryptolendingowa Ledn.

blockfireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.