FTX proponuje zmiany w amerykańskich regulacjach dot. krypto | Wiadomości | CrypS.

FTX proponuje zmiany w amerykańskich regulacjach dot. krypto

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
FTX osiąga wycenę 25 miliardów dolarów

Giełda kryptowalut FTX opublikowała dokument sugerujący zmiany w amerykańskich regulacjach, które mogłyby zapewnić większą elastyczność. Giełda przedstawia w nim dziesięć zasad.

FTX chce wprowadzić głównego regulatora

FTX zabrał głos w sprawie regulacji kryptowalut. Giełda opublikowała dziś dokument, w którym proponuje zmiany w polityce regulacyjnej Stanów Zjednoczonych. Według niej, giełdy powinny mieć możliwość wyboru jednego głównego regulatora. W dokumencie czytamy:

Jak wielu wie, CFTC jest głównym regulatorem rynków instrumentów pochodnych na towary, podczas gdy SEC jest głównym regulatorem rynków pieniężnych papierów wartościowych.

Ponieważ niektóre giełdy zajmują się zarówno handlem spot, jak i handlem instrumentami pochodnymi, FTX sugeruje ramy, które pozwolą im “wybrać jednego regulatora rynku jako głównego regulatora”.

Takie podejście byłoby niewątpliwie przydatne dla FTX. Oferuje ona bowiem wiele różnych instrumentów inwestycyjnych.

Pozostałe zasady FTX dotyczą takich zagadnień jak przechowywanie aktywów, ocena ryzyka, ochrona klienta, KYC/AML i inne typowe kwestie związane z przestrzeganiem regulacji finansowych.

Warto zauważyć, że jedna sekcja skupia się na regulacji stablecoinów. Jest to temat, który już wcześniej był komentowany przez FTX. Giełda chciałaby, aby regulatorzy prowadzili listę zarejestrowanych stablecoinów i zapewnili, że monety te są regularnie audytowane przez firmy księgowe.

Coinbase wysunął podobny wniosek

Konkurencyjna giełda Coinbase opublikowała podobny dokument w październiku. Analogicznie zalecała ona ujednolicone podejście do regulacji. Sugerowała jednak, aby to rząd Stanów Zjednoczonych wybrał jedną agencję trzymającą pieczę nad rynkiem.

Wiadomość ta pojawia się w momencie, gdy dyrektorzy FTX i Coinbase mają wystąpić przed Kongresem w przyszłym tygodniu. Póki co nie wiadomo, czy na tym spotkaniu zostanie poruszony temat reformy regulacyjnej.

FTX jest obecnie piątą największą giełdą kryptowalut. W ciągu ostatnich 24 godzin wolumen platformy wyniósł ponad 4 miliardy dolarów. Jej giełda instrumentów pochodnych jest drugą co do wielkości, a otwarte na niej pozycje mają wartość 8 mln USD.

FTX osiąga wycenę 25 miliardów dolarówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.