FTX będzie ostatnią dużą firmą, która upadnie w tym cyklu - uważa ekspert | Wiadomości | CrypS.

FTX będzie ostatnią dużą firmą, która upadnie w tym cyklu – uważa ekspert

Redakcja
ftx

CK Zheng, współzałożyciel kryptowalutowego funduszu hedgingowego ZX Squared Capital, uważa, że zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych branżą kryptowalut nie zostanie zachwiane przez upadek FTX.


CK Zheng, były szef ds. ryzyka w głównym szwajcarskim konglomeracie finansowym Credit Suisse, powiedział, że upadek dużego gracza, takiego jak FTX, był nieodłącznym elementem cyklu delewarowania rynku, który rozpoczął wraz z pandemią COVID-19 i przyspieszył jeszcze bardziej po upadku ekosystemu Terra.

Zheng dodał, że po upadku Terra/Luna oczekiwał eskalacji procesu. Teraz jednak wierzy, że FTX będzie ostatnią dużą firmą, która upadła. Nie oznacza to, że w najbliższych tygodniach i miesiącach nie ucierpi więcej podmiotów. Nie będzie już jednak tak dużych upadków jak w przypadku giełdy Sama Bankmana-Frieda.

Instytucje nie przestaną inwestować

Taki rozwój sytuacji, jak uważa Zheng, jest naturalny wśród przedłużającej się i intensywnej krypto zimy, która usuwa wiele słabych firm kryptowalutowych. Niemniej jednak ekspert dostrzega również pozytywy – jego zdaniem upadek FTX raczej nie zmniejszy zaufania inwestorów instytucjonalnych do branży. Zwłaszcza tych, którzy inwestują w blockchain i tylko niektóre waluty cyfrowe, takie jak ether (ETH) i bitcoin (BTC).

Wielu graczy instytucjonalnych wybiega bowiem w przyszłość, myśląc o tym, jak blockchain będzie się rozwijał i jakie miejsce zajmie w systemie finansowym.

ftxreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.