Francuski polityk wzywa do zakazu kopania kryptowalut na "brudnej energii" | Wiadomości | CrypS.

Francuski polityk wzywa do zakazu kopania kryptowalut na „brudnej energii”

Mariusz Przepiórka
pierre person pozytywnie o kryptowalutach

Francja powinna uznać zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO) i niewymienne tokeny (NFT) w swoim systemie prawnym, powiedział jeden z czołowych polityków francuskich. Uderzył przy tym w europejskie regulacje kryptowalut, które uznał za zbyt defensywne.


Pierre Person, ustępujący członek Zgromadzenia Narodowego był autorem przełomowego i w dużej mierze pozytywnego raportu z 2018 roku na temat regulacji kryptowalut. Teraz polityk twierdzi, że banki powinny być karane grzywną, jeśli odmówią obsługi kryptowalutowych klientów i zaproponował wprowadzenie zakazu wydobywania kryptowalut w oparciu o energię pozyskiwaną z paliw kopalnych.

– Unia Europejska nie przyjęła jasnej strategii dotyczącej kryptowalut – powiedział Person – Unia Europejska waha się, błądzi, próbuje działać bez większego przekonania. Postawa Europy wobec nowych wyzwań jest bardziej defensywna niż proaktywna.

Rozwój DeFi i uznanie NFT

W 2018 roku Person, członek partii rządzącej prezydenta Emmanuela Macrona, był autorem raportu przyjętego przez niższą izbę parlamentu Francji, który wzywał do złagodzenia przepisów podatkowych dotyczących kryptowalut, a także do zwiększenia regulacji popularnych wówczas ICO.

W 2018 roku nikt nie mógł przewidzieć takiego rozwoju sektora – powiedział, wzywając do „ewolucji paradygmatu”, aby zapewnić DAO – zdecentralizowanym autonomicznym organizacjom – uznanie prawne obok innych podmiotów korporacyjnych, a także nadać nowy status prawny tokenom NFT.

– Tradycyjne banki powinny przestać dążyć do utrudniania działalności rywalom z branży DeFi, a górnicy kryptowalut powinni być zachęcani do korzystania z energii odnawialnej, jako że Unia Europejska dąży do ograniczenia emisji dwutlenku węgla – powiedział.

Część zwolenników kryptowalut we Francji ma nadzieję, że kraj może stać się kryptowalutowym centrum. Oczekiwania wzmacnia fakt, że giełda kryptowalut Binance już zarejestrowała się we Francji. Ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne Person będzie miał na to wpływ nie dłużej niż przez kilka tygodni, ale jego przesłanie dla następców jest jasne.

pierre person pozytywnie o kryptowalutach
reklama
reklama