Francuska Federacja Piłki Nożnej wprowadza oficjalne tokeny NFT z piłkarzami | Wiadomości | CrypS.

Francuska Federacja Piłki Nożnej wprowadza oficjalne tokeny NFT z piłkarzami

Mariusz Przepiórka
współpraca Sorare z Bayernem Monachium

Przy okazji trwających Mistrzostw Europy w piłce nożnej oparta na technologii blockchain gra piłkarska Sorare poinformowała o podpisaniu umowy licencyjnej z Francuską Federacją Piłki Nożnej (FFF). Umowa obejmuje emisję tokenów NFT z piłkarzami reprezentacji Francji.

W oficjalnym komunikacie Sorare poinformowała, że FFF wprowadziła własną linię tokenów NFT przed wtorkowym meczem reprezentacji z Niemcami. Reprezentacja Francji, od koloru koszulek nazywana „Les Bleus”, bierze obecnie udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2020 organizowanych przez UEFA. Turniej Euro 2020 miał odbywać się w ubiegłym roku, ale został przełożony z powodu pandemii.

Firma wyemituje tokeny zawodników reprezentacji Francji, w tym Antoine’a Griezmanna, Paula Pogby i Hugo Llorisa. Karty zostaną zapisane w sieci blockchain i można będzie z nich korzystać w grze Sorare. Karta każdego zawodnika będzie miała odpowiednią punktację i rzadkość.

Reprezentacja Francji, która zwyciężała w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w 1984 i 2000 roku, jest jednym z pierwszych zespołów, które zawarły umowę licencyjną na oficjalne kolekcje cyfrowe. Firma Sorare podkreśla jednak, że prowadzi aktywne dyskusje dotyczące włączenia w swój projekt kolejnych federacji piłkarskich na całym świecie. Firma Sorare twierdzi, że od stycznia sprzedała cyfrowe karty o wartości ponad 70 mln USD i ma obecnie 90 tys. aktywnych użytkowników ze 140 krajów.

współpraca Sorare z Bayernem Monachium
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.