Forbes: Każda giełda kryptowalut w USA na celowniku SEC | Wiadomości | CrypS.

Forbes: Każda giełda kryptowalut w USA na celowniku SEC

Redakcja
SEC pozywa Forsage o schemat Ponziego

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpoczęła dochodzenie w sprawie każdej zarejestrowanej w kraju giełdy kryptowalut. Doradca senator Cynthii Lummis przekazał takie informacje Forbesowi.


Według niego, śledztwo regulatora w sprawie Coinbase to tylko wierzchołek góry lodowej. W przypadku innych giełd bitcoinów proces ten jest na różnych etapach. Według CoinGecko, w USA zarejestrowanych jest 40 platform.

Anonimowy wysoki urzędnik w jednej z firm potwierdził, że niektóre z nich zostaną pozwane przez agencję. Nie wykluczył też, że forki bitcoina takie jak Litecoin mogą uzyskać status papierów wartościowych. SEC nie odpowiedział na zapytania reporterów.

Doradca senatora podkreślił, że agencja Gary’ego Genslera chce pilnie zakończyć spór z CFTC o mandat do nadzorowania firm kryptowalutowych. Jeśli agencje nie rozwiążą sprawy samodzielnie, w proces może ingerować Kongres, który sprzyja podejściu agencji Rostina Benhama.

W wywiadzie członek zespołu Lummis dał do zrozumienia, że dialog nie był szczególnie owocny.

Sytuację pogorszył pozew SEC przeciwko byłemu pracownikowi Coinbase i jego współpracownikom w sprawie insider tradingu. Agencja sklasyfikowała 9 z 25 kryptowalut, których oskarżeni używali w swoich transakcjach, jako papiery wartościowe.

Gary Gensler powiedział później, że opracowuje sposoby rejestracji aktywów cyfrowych jako kontraktów inwestycyjnych i intensyfikuje wysiłki w celu rejestracji platform kryptowalutowych. W maju urzędnik ostrzegł o możliwości ścigania niezarejestrowanych giełd bitcoinów.

CFTC skrytykowała pozew SEC przeciwko byłemu pracownikowi Coinbase.

W lipcu grupa senatorów wprowadziła ustawę o ochronie konsumentów cyfrowych. Wymaga ona od firm oferujących obrót aktywami cyfrowymi rejestracji w CFTC.

Szef FTX Sam Bankman-Fried powiedział, że ustawa uzupełnia wcześniejsze inicjatywy Cynthii Lummis i Kirsten Gillibrand, a także Ro Khanna. Wspierał go również Benham.

Rozmówca Forbesa oszacował prawdopodobieństwo zatwierdzenia każdej z ustaw do końca roku na mniej niż 50%.

Dla przypomnienia, CFTC ogłosiła utworzenie Biura Innowacji Technologicznych, które będzie regulować branżę. Wcześniej Binance.US wycofał token AMP z powodu sprawy SEC przeciwko Coinbase.

SEC pozywa Forsage o schemat Ponziegoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.