Firma tokenizująca nieruchomości przegrywa walkę o kurs swojego stablecoina | Wiadomości | CrypS.

Firma tokenizująca nieruchomości przegrywa walkę o kurs swojego stablecoina

Karolina Kropopek
USDR

Tak zwana stabilna kryptowaluta USDR zabezpieczona nieruchomościami straciła powiązanie z dolarem amerykańskim.


Wedle informacji ujawnionych przez zespół stojący za wspomnianym projektem, stało się to po tym, gdy fala umorzeń doprowadziła do odpływu płynnych aktywów tj. DAI z jego skarbca.

USDR stracił powiązanie z USD

11 października br. cena wirtualnej waluty, która powinna zachować stabilność w stosunku 1:1 do dolara amerykańskiego, spadła do okolic 0,53 dol. za monetę. Osoby odpowiedzialne za ten projekt twierdzą natomiast, iż jest to jedynie kwestia płynności, a nieruchomości i aktywa cyfrowe zostaną wykorzystane do wsparcia umorzeń.

Należy wyjaśnić, że USDR wspierany przez mieszankę wirtualnych walut i nieruchomości, jest emitowany przez protokół Tangible. Ten zdecentralizowany projekt finansowy bierze sobie za cel tokenizację mieszkań i innych aktywów ze świata rzeczywistego.

Stablecoin, o którym mowa dostępny jest na zdecentralizowanej giełdzie (DEX) o nazwie Pearl uruchomionej na blockchainie Polygon.

Twórcy projektu obiecują rozwiązać problem

W poście udostępnionym na platformie X (dawnym Twitterze) Tangible wyjaśnia, iż w krótkim czasie wszystkie płynne DAI ze skarbca USDR zostały umorzone, co doprowadziło do przyspieszonego spadku kapitalizacji rynkowej. W połączeniu z brakiem DAI do umorzeń doszło do panicznej wyprzedaży, powodując tzw. depeg.

Choć wspomniany stablecoin stracił blisko 50% swojej wartości, twórcy projektu obiecali dostarczyć „rozwiązania” dla tego problemu. Finalnie jednak postanowili się oni poddać i przedstawić najkorzystniejsze wyjście z sytuacji dla użytkowników. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez zespół Tangible 14,74% zabezpieczenia USDR składa się z tokenów materialnych (TNGBL), stanowiących część rodzimego ekosystemu tej wirtualnej waluty. Pozostałe 85,26% zabezpieczone jest przez rzeczywiste mieszkania i „fundusz ubezpieczeniowy”.

USDRreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.