FinCEN zatrudnia pierwszego głównego doradcę ds. walut cyfrowych | Wiadomości | CrypS.

FinCEN zatrudnia pierwszego głównego doradcę ds. walut cyfrowych

Zerelik Maciej
fincen

U.S. Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) powołała Michele Korver jako swojego pierwszego głównego doradcę ds. cyfrowych walut (Chief Digital Currency Advisor).

Zgodnie z komunikatem prasowym, Korver będzie służyć agencji, aby rozwinąć „wiodącą rolę FinCEN w przestrzeni walut cyfrowych” i „złagodzić nielegalne praktyki finansowe”.

Inwestorzy, którzy znają Krover, znają też jej surowe podejście do kryptowalut. Prowadziła ona sprawy związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy od 2013 roku. Od Departamentu Sprawiedliwości, przez Departament Skarbu, po dedykowaną Finansową Grupę Zadaniową ds. Stabilności Finansowej, Korver współpracowała z różnymi agencjami rządowymi, doradzając prokuratorom i ustawodawcom w sprawach związanych z walutami cyfrowymi. Jednym z jej największych osiągnięć w dziedzinie aktywów cyfrowych jest opracowanie „polityki i przepisów dotyczących zajmowania i konfiskaty kryptowalut”.

Michael Mosier, p.o. dyrektora FinCEN, powiedział w komunikacie prasowym:

Michele wnosi bogate doświadczenie w zakresie walut cyfrowych i będzie ogromnym liderem w skoordynowanych wysiłkach, aby zmaksymalizować wkład FinCEN w innowacyjny potencjał ekspansji finansowej możliwości, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka nielegalnego finansowania.

Mosier mianował też Jayna Desai jako pierwszego dyrektora ds. komunikacji strategicznej FinCEN.

W grudniu 2020 r., za czasów administracji Trumpa, ostatnią propozycją legislacyjną FinCEN było dodanie obowiązkowych procedur KYC dla prywatnych portfeli. Propozycja spotkała się z oporem ze strony społeczności i została później zamrożona po nominacji prezydenta Bidena.

fincen
reklama
reklama