FinCEN wybrał byłego pracownika Chainalysis na nowego dyrektora | Wiadomości | CrypS.

FinCEN wybrał byłego pracownika Chainalysis na nowego dyrektora

Redakcja
fincen

Michael Mosier, były dyrektor wykonawczy w firmie Chainalysis stanie na czele Sieci Egzekwowania Przestępstw Finansowych Skarbu USA (FinCEN).

Mosier obejmie stanowisko p.o. dyrektora po ustąpieniu Kennetha Blanco. Zastępcą dyrektora została mianowana AnnaLou Tirol, która wcześniej pracowała w wydziale operacji strategicznych FinCEN.

FinCEN pracuje nad śledzeniem i zapobieganiem przestępstwom finansowym – od prania pieniędzy po finansowanie terroryzmu (AML/CFT). Odgrywa on również ważną rolę w kontrolowaniu krypto hakerów, chociaż niektóre z jej ruchów rozwścieczyły obrońców prywatności. Wśród ostatnich inicjatyw FinCEN znalazły się propozycje dotyczące gromadzenia danych KYC (poznaj swojego klienta) i zwiększonej sprawozdawczości w zakresie posiadania kryptowalut.

Mosier w przeszłości pracował w FinCEN jako zastępca dyrektora i oficer ds. innowacji cyfrowych. Aktualnie jest on doradcą zastępcy sekretarza skarbu. Był również głównym dyrektorem ds. technicznych w Chainalysis. Firma ta w swojej historii ma zapisaną pomoc rządom w tropieniu krypto przestępców. Mosier zajmował też stanowiska w DOJ i biurze prokuratora okręgowego na Manhattanie.

Chainalysis brał udział m.in. w dochodzeniach prowadzonych przez IRS i Air Force. Firma ogłosiła, że po rundzie finansowania serii D o wartości 100 milionów dolarów jest wyceniana na 2 miliardy dolarów. Raport firmy dotyczący przestępczości kryptowalutowej za 2020 rok wykazał wyraźny wzrost ataków związanych ze złośliwym oprogramowaniem.

W styczniu Chainalysis opublikował informacje o krypto płatnościach otrzymanych przez ekstremistycznych zwolenników Trumpa w okresie poprzedzającym zamieszki na Kapitolu USA.

Mam pełne zaufanie do zdolności pana Mosiera i pani Tirol do prowadzenia biura do przodu i kontynuowania postępu w zapewnianiu naszego bezpieczeństwa narodowego i ochrony ludzi przed krzywdą. Są oni wykwalifikowanymi profesjonalistami z dużym doświadczeniem w ochronie amerykańskiego narodu.

– powiedział ustępujący dyrektor Blanco.

Tirol już rozpoczęła pracę, a Mosier rozpocznie ją 11 kwietnia.

fincenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.