FinCEN powiązał 5,2 miliarda dolarów z płatnościami ransomware w BTC | Wiadomości | CrypS.

FinCEN powiązał 5,2 miliarda dolarów z płatnościami ransomware w BTC

Redakcja
fincen

Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych Departamentu Skarbu USA (FinCEN) powiązała 5,2 miliarda dolarów z okupami ransomware płaconymi w Bitcoinie (BTC).

Dane przeanalizowane przez FinCEN obejmowały 284 raporty o podejrzanej działalności (SAR) złożonych w okresie od 1 stycznia 2011 r. do 30 czerwca 2021 r. i zidentyfikowały 177 CVC (wymienialna wirtualna waluta).

Poniższy wykres pokazuje, że liczba SAR gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Efektem tego były liczne ataki ransomware i straty liczone w miliardach. Dane opracowane na podstawie SAR związanych z ransomware pokazują również, że średnia całkowita kwota transakcji w przypadku tego typu ataków wynosiła 66,4 mln USD, a mediana – 45 mln USD.

fincen raport

W raporcie FinCEN możemy przeczytać:

FinCEN zidentyfikował 590 milionów dolarów w SAR związanych z ransomware. Stanowi to 42-procentowy wzrost w porównaniu do łącznej kwoty 416 milionów dolarów w całym 2020 roku. Jeśli obecne trendy się utrzymają, przewiduje się, że SAR złożone w 2021 r. będą miały wyższą wartość transakcji ransomware niż SARy złożone w poprzednich 10 latach łącznie. Oznaczałoby to kontynuację trendu znacznego wzrostu zgłoszonej aktywności ransomware z roku na rok.

Kompleksowy raport FinCEN dotyczący ataków ransomware pojawia się w okresie silnego apelu administracji Bidena o podjęcie konkretnych działań przeciwko tego rodzaju zagrożeniom.

W raporcie stwierdzono również, że napastnicy ransomware piorą swoje pieniądze za pośrednictwem monet prywatności, takich jak Monero. Najpopularniejszym sposobem płatności wciąż pozostaje jednak Bitcoin.

fincenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.