FinCEN powiązał 5,2 miliarda dolarów z płatnościami ransomware w BTC | Wiadomości | CrypS.

FinCEN powiązał 5,2 miliarda dolarów z płatnościami ransomware w BTC

Zerelik Maciej
fincen

Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych Departamentu Skarbu USA (FinCEN) powiązała 5,2 miliarda dolarów z okupami ransomware płaconymi w Bitcoinie (BTC).

Dane przeanalizowane przez FinCEN obejmowały 284 raporty o podejrzanej działalności (SAR) złożonych w okresie od 1 stycznia 2011 r. do 30 czerwca 2021 r. i zidentyfikowały 177 CVC (wymienialna wirtualna waluta).

Poniższy wykres pokazuje, że liczba SAR gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Efektem tego były liczne ataki ransomware i straty liczone w miliardach. Dane opracowane na podstawie SAR związanych z ransomware pokazują również, że średnia całkowita kwota transakcji w przypadku tego typu ataków wynosiła 66,4 mln USD, a mediana – 45 mln USD.

fincen raport

W raporcie FinCEN możemy przeczytać:

FinCEN zidentyfikował 590 milionów dolarów w SAR związanych z ransomware. Stanowi to 42-procentowy wzrost w porównaniu do łącznej kwoty 416 milionów dolarów w całym 2020 roku. Jeśli obecne trendy się utrzymają, przewiduje się, że SAR złożone w 2021 r. będą miały wyższą wartość transakcji ransomware niż SARy złożone w poprzednich 10 latach łącznie. Oznaczałoby to kontynuację trendu znacznego wzrostu zgłoszonej aktywności ransomware z roku na rok.

Kompleksowy raport FinCEN dotyczący ataków ransomware pojawia się w okresie silnego apelu administracji Bidena o podjęcie konkretnych działań przeciwko tego rodzaju zagrożeniom.

W raporcie stwierdzono również, że napastnicy ransomware piorą swoje pieniądze za pośrednictwem monet prywatności, takich jak Monero. Najpopularniejszym sposobem płatności wciąż pozostaje jednak Bitcoin.

fincen
reklama
reklama