FinCEN planuje wprowadzić zasady FBAR dla kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

FinCEN planuje wprowadzić zasady FBAR dla kryptowalut

Redakcja
fincen

The Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) chce, aby obywatele USA raportowali swoje inwestycje w kryptowaluty u zagranicznych dostawców, jeśli te przekraczają wartość 10 000 USD.

Najnowsze zawiadomienie FinCENu zmieniłoby przepisy dotyczące zagranicznych rachunków bankowych i finansowych (FBAR). W ogłoszeniu możemy przeczytać:

“FinCEN zamierza zaproponować zmianę przepisów wykonawczych do Ustawy o tajemnicy bankowej (BSA) w zakresie sprawozdań z zagranicznych rachunków finansowych (FBAR) w celu włączenia wirtualnej waluty jako rodzaju rachunku sprawozdawczego”.

Zmiana przepisów doprowadziłaby do ujednolicenia zasad FBAR wokół kryptowalut, z zasadami stosowanymi w przypadku gotówki przechowywanej przez obywateli USA poza granicami kraju. Zgodnie z aktualnymi przepisami “rachunek zagraniczny posiadający walutę wirtualną nie podlega obowiązkowi sprawozdawczemu w rejestrze FBAR”.

W zawiadomieniu nie wspomniano, kiedy mogłyby zostać wdrożone nowe przepisy, ani jakie informacje posiadacze kryptowalut mieliby obowiązek zgłaszać. Obecnie, osoby fizyczne zgłaszające się w FBAR muszą podać nazwę rachunku, numer rachunku, nazwę i adres zagranicznego banku, w którym przechowywane są środki, rodzaj rachunku oraz maksymalną wartość przechowywaną w ciągu roku.

Departament Skarbu USA spieszy się z nowymi przepisami

Posunięcie to jest częścią pośpiesznych zmian regulacyjnych pochodzących z Departamentu Skarbu. W ubiegłym miesiącu FinCEN zaproponował zmianę przepisów, które pozwoliłyby na identyfikację prywatnych cyfrowych portfeli. FinCEN chce wprowadzić nowe regulacje zgodnie z ustawą o tajemnicy bankowej.

Zmiana ta wymagałaby od przedsiębiorstw świadczących usługi finansowe zgłaszania do FinCEN transakcji przeprowadzanych do prywatnych portfeli.

Zwolennicy ochrony prywatności, krypto przedsiębiorcy oraz politycy wyrazili zaniepokojenie proponowanymi zmianami.

W piśmie do sekretarza skarbu Steve’a Mnuchina dwupartyjna grupa przedstawicieli zakwestionowała “przyspieszony proces” i poprosiła o wydłużenie obecnego 15-dniowego okresu przeglądu do 60 dni.

fincenreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.