FATF opublikuje wytyczne dotyczące kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

FATF opublikuje wytyczne dotyczące kryptowalut

Mariusz Przepiórka
FATF wprowadzi nową wersję przepisów odnośnie kryptowalut

Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) wkrótce opublikuje swoje zrewidowane wytyczne dla firm kryptowalutowych. Takie informacje przekazał przewodniczący FATF Marcus Pleyer po ostatnim spotkaniu grupy, na którym ustalono, że wytyczne zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu.

Regulacje FATF dotyczące branży kryptowaluty

Po kilku latach przygotowań globalny organ nadzorujący przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML) przyjął wstępne wytyczne dla dostawców usług związanych z aktywami wirtualnymi na spotkaniu w marcu. Ostateczna publikacja wytycznych została jednak opóźniona, ponieważ agencja regulacyjna próbowała uwzględnić również szybko rozwijające się obszary innowacji, takie jak zdecentralizowane finanse (DeFi) i tokeny NFT.

Pleyer wskazał, że oprócz dalszego doprecyzowania definicji dostawców usług związanych z aktywami wirtualnymi, wytyczne wyjaśniają również, w jaki sposób standardy FATF mają zastosowanie do stablecoinów. Wspomniał również o oczekiwaniu FATF, że kraje wdrożą standardy dla tzw. „zasady podróżnej” dla transakcji kryptowalutowych „tak szybko, jak to możliwe”.

Według Sian Jones, starszego partnera w XReg Consulting, zmienione wytyczne powinny również obejmować rozszerzenie pojęcia dostawcy usług związanych z aktywami wirtualnymi w DeFi, jak również stanowisko FATF w sprawie NFT. Jones podkreśla, że wytyczne prawdopodobnie będą kompleksowe, a ich pełne przestrzeganie będzie trudne i kosztowne dla branży.

FATF wprowadzi nową wersję przepisów odnośnie kryptowalut
reklama
reklama