Europejscy regulatorzy ostrzegają przed kryptowalutami i firmami kryptograficznymi | Wiadomości | CrypS.

Europejscy regulatorzy ostrzegają przed kryptowalutami i firmami kryptograficznymi

Konrad Juszczyk
sprawiedliwość prawo regulator regulacje ustawa kryptowaluty

Organy nadzoru w Europie bacznie przyglądają się branży aktywów cyfrowych zgłaszając wszystkie podejrzenia, ostrzegając konsumentów.

Regulatorzy alarmują

Od 10 stycznia wszystkie brytyjskie firmy kryptograficzne muszą przestrzegać przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, a także zarejestrować się w FCA, aby działać legalnie. Wielu jeszcze tego nie zrobiło, przez co brytyjski regulator finansowy, Financial Conduct Authority (FCA), ostrzegł konsumentów przed 111 firmami kryptograficznymi.

Mamy wiele firm, które najwyraźniej prowadzą interesy w Wielkiej Brytanii bez rejestracji u nas i mają do czynienia z bankami, firmami świadczącymi usługi płatnicze oraz konsumentami. To bardzo realne ryzyko, więc się tym martwimy. – powiedział Mark Steward, będący szefem egzekucyjnym w FCA

FCA sporządziło specjalną listę ponad 100 firm kryptograficznych, które działają niezarejestrowane, aby inwestorzy mogli dwukrotnie sprawdzić, czy firma, z którą zamierzają współpracować, spełnia wymogi brytyjskiego regulatora.

Innym regulatorem, który wydał ostrzeżenie przed kryptowalutami, powołując się na ryzyko handlowe, a także rozwijające się oszustwa jest Norweski Urząd Nadzoru Finansowego, lokalnie znany jako Finanstilsynet. Ostrzeżenie ze strony norweskiego regulatora pojawiło się, gdy coraz więcej konsumentów detalicznych inwestuje w kryptowaluty i uważa je za nowe oszczędności i alternatywy inwestycyjne.

Zwiększona czujność regulatorów może być spowodowana faktem iż, rynek kryptowalut stracił ostatnio znaczną część swojej wartości rynkowej ze względu na rozszerzone represje Chin wobec lokalnego przemysłu wydobywczego kryptowalut.

sprawiedliwość prawo regulator regulacje ustawa kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.