Cena bitcoina spada poniżej 30 000 dolarów | Wiadomości | CrypS.

Cena bitcoina spada poniżej 30 000 dolarów

Redaktor: Albert Czajkowski
Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarów

Notowania największej kryptowaluty na świecie spadły poniżej poziomu 30 000 dolarów. Jest to najniższy poziom od stycznia tego roku. 

Bitcoin traci ponad 10% w ciągu 24 godzin

Bitcoin spadł dziś poniżej długo utrzymywanego wsparcia na poziomie 30 000 USD, osiągając najniższy poziom od 28 stycznia. Spadek następuje dzień po tym, jak Ludowy Bank Chin nakazał głównym instytucjom finansowym w kraju zaprzestanie ułatwiania transakcji kryptograficznych. Całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi obecnie $....

wykres btc
Źródło: CoinMarketCap

Największa pod względem wolumenu giełda kryptowalut zaczęła doświadczać problemów technicznych w miarę rozwoju akcji cenowej. Dane z księgi zamówień Binance pokazały za to, że kupujący mimo problemów technicznych ustawili się w kolejce po BTC za 25 000 USD.

Indeks kapitulacji wielorybów wskazuje na utrzymującą się ujemną dynamikę ceny bitcoina w przyszłości. Do takiego wniosku doszedł dyrektor generalny CryptoQuant Ki Yoon Joo. Warto jednak dodać, że według niego trend może się odwrócić w ciągu kilku tygodni, gdyż w dłuższej perspektywie rynek wygląda atrakcyjnie pod względem równowagi podaży i popytu.

Wartości indeksów wskazują na napływ aktywów z portfeli dużych posiadaczy bitcoinów na giełdy kryptowalut. Według Yoon Joo, jeśli ponad 85% całkowitego napływu na platformy handlowe stanowią największe adresy BTC, cyfrowe złoto prawdopodobnie wejdzie w bessę lub fałszywą hossę. Yoon Joo nie wykluczył jednak, że niedźwiedzi sentyment nie potrwa długo.

Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.