eToro wycofa token Cardano w związku z problemami regulacyjnymi | Wiadomości | CrypS.

eToro wycofa token Cardano w związku z problemami regulacyjnymi

Mariusz Przepiórka
eToro wycofa tokena Cardano w związku z problemami regulacyjnymi

Izraelski broker eToro przesłał do swych klientów informację, w której przekazuje, że do końca roku wycofa ze swej oferty tokeny Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla klientów w Stanach Zjednoczonych.

Po 31 grudnia 2021 użytkownicy z USA nie będą już mogli otwierać nowych pozycji w tych tokenach, ani korzystać ze stakingu ADA i TRX. Ponadto do końca pierwszego kwartału 2022 roku portfele będą działać wyłącznie w trybie wypłaty. Podejmując swą decyzję, spółka eToro powołała się na obawy regulacyjne dotyczące obu aktywów.

Cardano łączy siły z Confirm

Ruch ten był dla niektórych zaskoczeniem, ponieważ ADA nie jest tradycyjnie kojarzona z kłopotami regulacyjnymi. Warto zaznaczyć, że problemy prawne dotyczą obecnie tokenów takich jak Ripple (XRP), którego twórcy są obecnie zaangażowani w proces sądowy z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), jak również Monero, wobec którego część branży żywi obawy, że jako token prywatności może być łatwo wykorzystany do nielegalnych celów.

Tokeny ADA doświadczyły szybkiego wzrostu cen w tym roku i obecnie znajdują się wśród 10 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. W poprzednim kwartale Charles Hoskinson, założyciel Cardano, ogłosił współpracę z dostawcą usług analitycznych blockchain Confirm w celu zapewnienia zgodności z ramami regulacyjnymi, takimi jak dyrektywy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy. Posunięcie to zostało odrzucone przez niektórych zwolenników ADA, którzy chcieli, aby projekt nabrał bardziej zdecentralizowanego charakteru.

Organy regulacyjne zwiększają presję na branżę

Firmy działające w branży blockchain często spotykają się z silną presją ze strony organów regulacyjnych, jeśli chodzi o wycofywanie monet z obrotu lub rezygnację z niektórych usług. We wrześniu giełda Coinbase porzuciła plany dotyczące platformy pożyczek kryptowalutowych po tym, jak SEC zagroził firmie procesem. Na razie jednak zdecentralizowane giełdy i zdecentralizowane protokoły finansowe stały się popularną alternatywą dla tych, którzy chcą legalnie ominąć takie działania.

eToro wycofa tokena Cardano w związku z problemami regulacyjnymi
reklama
reklama