EOS Ecosystem ucieka z 52 mln USD użytkowników | Wiadomości | CrypS.

EOS Ecosystem ucieka z 52 mln USD użytkowników

Michał Misiura
uwaga na scamy

Jak donosi The Block, wiele wskazuje na to, że twórcy aplikacji portfelowej EOS Ecosystem uciekli z pieniędzmi inwestorów. Mający zapewniać zwroty z depozytów projekt mógł okazać się oszustwem przy wyjściu. 

EOS Ecosystem mierzył się z problemami prawnymi i zarzutami od zeszłego roku. O niejasnościach związanych z platformą informował już wcześniej chiński portal ChainNews, który wskazywał, że nie ma ona węzła EOS i stosuje schemat piramidy. EOS Ecosystem odpowiadał w tej sprawie przed lokalnym sądem w Tengzhou w Chinach. Pomimo zarzutów o bycie piramidą finansową, projekt wciąż przyciągał inwestorów.

W poniedziałek, gdy użytkownicy ogłosili, że nie maja dostępu do platformy, znajdowało się na jej rachunkach około 52 mln USD. Według ChainNews większość środków została także usunięta z konta usługi. Nie jest to pierwszy przypadek, w którym oszuści wykorzystali do swoich celów otwarty blockchain EOS. Scamami okazywały się także EOS Vote, EOSCUBE i EOSFIN. W sprawie toczy się postępowanie prowadzone przez chińskie służby. Większość poszkodowanych pochodzi z Chińskiej Republiki Ludowej.

uwaga na scamy
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.