Emoji jako porada inwestycyjna - sąd w USA wydał ważny werdykt | Wiadomości | CrypS.

Emoji jako porada inwestycyjna – sąd w USA wydał ważny werdykt

Redaktor: Michał Misiura
emotikonki

Sędzia Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku orzekł, że emoji rakiety, wykresu i worków z pieniędzmi to porady inwestycyjne. Tak wynika z najnowszego aktu sądowego.


W tweecie była szefowa oddziału SEC – Lisa Braganca, ostrzegła użytkowników przed potencjalnymi konsekwencjami prawnymi używania emoji, które mogą wskazywać na przyszłe zyski.

https://twitter.com/LisaBraganca/status/1628868429540126720

Braganca podzieliła się linkiem do akt sądowych, w których sędzia federalnego Victor Marrero odrzucił wniosek Dapper Labs o oddalenie zmienionej skargi, w której zarzuca się, że jego NBA Top Shot Moments narusza prawa dot. papierów wartościowych.

W ramach złożonego wniosku sędzia zwrócił uwagę, że niektóre tweety opublikowane przez konto NBA Top Shot na Twitterze zawierają emoji wskazujące na zyski finansowe.

I chociaż dosłowne słowo ‘zysk’ nie jest zawarte w żadnym z tweetów, emoji ‘rakiety’, emoji ‘wykresu’ i emoji ‘worków z pieniędzmi’ obiektywnie oznaczają jedno: finansowy zwrot z inwestycji.

Członkowie społeczności zareagowali na ostrzeżenie. Jeden użytkownik Twittera opisał wiadomości jako “tragiczne”. Inny z kolei zwrócił uwagę, że wolność słowa nie obejmuje już emoji. Tymczasem jeden z użytkowników postanowił wyjaśnić znaczenia, w jakich używa się emotikonek.

emotikonka
emotikonkireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.