Elon Musk deklaruje dalsze wsparcie DOGE, mimo pozwu na 258 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk deklaruje dalsze wsparcie DOGE, mimo pozwu na 258 mld USD

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Elon Musk deklaruje dalsze wsparcie DOGE pomimo pozwu na 258 mld USD

Elon Musk, czyli najbogatszy człowiek na świecie deklaruje swoje niezachwiane poparcie dla Dogecoin. Twierdzi, że nadal będzie je wspierał, pomimo pozwu na 258 mld USD.


Dyrektor Generalny Tesli, Elon Musk napisał na Twitterze, że nadal będzie wspierał Dogecoin. Ujawnił również, że dalej kupuje memecoin. Deklaracja Elona Muska o jego dalszym wsparciu dla Dogecoina pojawia się kilka dni po tym, jak amerykański inwestor pozwał go i i jego dwie firmy Teslę i SpaceX na kwotę 258 mld USD. Przyczyną powództwa jest rzekome promowanie DOGE i manipulowanie ceną kryptowaluty.

Powód Keith Johnson, nazwał DOGE „kryptopiramidą”. Twierdzi, że Elon Musk i jego firmy celowo promują ją jako legalną inwestycję. W pozwie złożonym w sądzie federalnym na Manhattanie Johnson napisał, że:

Pozwani fałszywie i zwodniczo twierdzą, że Dogecoin jest legalną inwestycją, podczas gdy aktywo to nie ma żadnej wartości.

Johnson domaga się 86 mld USD odszkodowania od miliardera i 172 mld USD za straty poniesione w transakcjach DOGE od 2019 r. Chce także, aby Elon Musk przestał promować lub popierać kryptowalutę. W 2021 roku prezes Tesli stał się jedną z najbardziej wpływowych osobistości w świecie kryptowalut. A od tego czasu, kiedy przemawia, inwestorzy kryptowalut słuchają, a ceny rosną lub spadają, w zależności od zabarwienia jego tweetów.

Dogefather

Musk od dawna jest zwolennikiem Dogecoin. Jest znany w społeczności kryptograficznej jako Dogefather. Uważa, że ​​DOGE ma potencjał. W ubiegłym tygodniu zasugerował także, że płatności w kryptowalutach zostaną zintegrowane z Twitterem, jeśli jego oferta zakupu firmy zajmującej się mediami społecznościowymi zakończy się sukcesem. Jednak umowa o wartości 44 mld USD jest obecnie wstrzymana, a Elon Musk oskarżył Twittera o istotne naruszenie umowy o połączeniu.

Elon Musk deklaruje dalsze wsparcie DOGE pomimo pozwu na 258 mld USDreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.