Elon Musk, SpaceX i Tesla pozwani za promowanie Dogecoina

Elon Musk deklaruje dalsze wsparcie DOGE pomimo pozwu na 258 mld USD
W tym poście:
Dogecoin
-3.97%

Amerykanin Keith Johnson oskarżył firmy SpaceX i Tesla oraz ich szefa Elona Muska o promowanie „piramidy kryptowalutowej”, którą ma być Dogecoin (DOGE). Powód domaga się 258 mld USD odszkodowania – podaje agencja Bloomberg.


W pozwie złożonym w sądzie federalnym na Manhattanie możemy przeczytać:

Pozwani fałszywie i zwodniczo twierdzą, że Dogecoin jest legalną inwestycją, podczas gdy aktywo to nie ma żadnej wartości.

Według agencji, Johnson chce reprezentować grupę osób, które straciły pieniądze handlując lub inwestując w DOGE od kwietnia 2019 r.

Powód domaga się 86 mld USD odszkodowania oraz potrójnego zadośćuczynienia w wysokości 172 mld USD. Inwestor wnosi też o zakazanie Muskowi i jego firmom promowania Dogecoin, a także o wystosowanie publicznej deklaracji, że handel tą kryptowalutą jest „hazardem”.

Musk aktywnie promuje meme coina. W kwietniu 2022 r. przedsiębiorca zaproponował obniżenie kosztów abonamentu Twitter Blue i umożliwienie użytkownikom płacenia za usługę premium w DOGE.

W styczniu Tesla zaczęła sprzedawać towary za Dogecoin. Firma wcześniej sprzedawała też swoje samochody elektryczne za BTC, ale później zrezygnowała z tej opcji ze względu na wpływ na środowisko.

Przypomnijmy, że w maju miliarder skrytykował współzałożyciela Dogecoina, Jacksona Palmera. Musk stwierdził, że skrypt antyspamowy Twittera, który kilka lat temu dostarczył mu deweloper, był napisany bardzo słabo.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->