Elon Musk, SpaceX i Tesla pozwani za promowanie Dogecoina | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk, SpaceX i Tesla pozwani za promowanie Dogecoina

Zerelik Maciej
Elon Musk deklaruje dalsze wsparcie DOGE pomimo pozwu na 258 mld USD

Amerykanin Keith Johnson oskarżył firmy SpaceX i Tesla oraz ich szefa Elona Muska o promowanie „piramidy kryptowalutowej”, którą ma być Dogecoin (DOGE). Powód domaga się 258 mld USD odszkodowania – podaje agencja Bloomberg.


W pozwie złożonym w sądzie federalnym na Manhattanie możemy przeczytać:

Pozwani fałszywie i zwodniczo twierdzą, że Dogecoin jest legalną inwestycją, podczas gdy aktywo to nie ma żadnej wartości.

Według agencji, Johnson chce reprezentować grupę osób, które straciły pieniądze handlując lub inwestując w DOGE od kwietnia 2019 r.

Powód domaga się 86 mld USD odszkodowania oraz potrójnego zadośćuczynienia w wysokości 172 mld USD. Inwestor wnosi też o zakazanie Muskowi i jego firmom promowania Dogecoin, a także o wystosowanie publicznej deklaracji, że handel tą kryptowalutą jest „hazardem”.

Musk aktywnie promuje meme coina. W kwietniu 2022 r. przedsiębiorca zaproponował obniżenie kosztów abonamentu Twitter Blue i umożliwienie użytkownikom płacenia za usługę premium w DOGE.

W styczniu Tesla zaczęła sprzedawać towary za Dogecoin. Firma wcześniej sprzedawała też swoje samochody elektryczne za BTC, ale później zrezygnowała z tej opcji ze względu na wpływ na środowisko.

Przypomnijmy, że w maju miliarder skrytykował współzałożyciela Dogecoina, Jacksona Palmera. Musk stwierdził, że skrypt antyspamowy Twittera, który kilka lat temu dostarczył mu deweloper, był napisany bardzo słabo.

Elon Musk deklaruje dalsze wsparcie DOGE pomimo pozwu na 258 mld USD
reklama
reklama