Elon Musk chwali probitcoinowego kandydata na prezydenta USA | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk chwali probitcoinowego kandydata na prezydenta USA

elon musk

Elon Musk pochwalił prokryptowalutowego kandydata na prezydenta, Viveka Ramaswamy’ego. Stwierdził, że jest „bardzo obiecujący”.


Elon Musk stawia na Ramaswamy’ego,

Elon Musk zasugerował, kogo widziałby w roli przyszłego prezydenta USA. Pochwalił Viveka Ramaswamy’ego, wskazując też, że “jest najmłodszym w historii republikańskim kandydatem na prezydenta”. Dodał, że “jest bardzo obiecującym kandydatem”.

Ramaswamy jak na razie bierze udział w prekampanii. Stara się o nominację swojej partii, którą chce reprezentować w wyścigu do Białego Domu. Od razu dodajmy, że jego szanse są nikłe. Po pierwsze temu, że faworytem jest Donald Trump, były prezydent, który ponownie chce powalczyć o prezydenturę. Ramaswamy musiałby też przeskoczyć w sondażach Rona DeSantisa.

Wszystko powyższe nie zmienia tego, że ten młody polityk budzi nadzieje u fanów kryptowalut. Na konferencji Bitcoin 2023 w Miami ujawnił, że w ramach swojej kampanii wyborczej będzie akceptował wpłaty datków w bitcoinach. Odsłonił wtedy kod QR, który był linkiem do platformy, która umożliwia wpłacanie darowizn.

Inni politycy też akceptują kryptowaluty

Co ciekawe, Ramaswamy nie jest jedynym kandydatem, który dziś chętnie przyjmie wasze BTC. Wpłaty w kryptowalucie akceptuje też sztab Roberta F. Kennedy’ego Jr. Ten potomek słynnego politycznego rodu USA przyznał też, że w tym roku – po wspomnianej konferencji w Miami – kupił 14 bitcoinów – po 2 dla każdego swojego dziecka.

Fanem bitcoina i wrogiem CBDC w jednej osobie jest też wspomniany już Ron DeSantis. Obecny gubernator Florydy obiecał, że jeżeli zostanie prezydentem wprowadzi zakaz emisji cyfrowego dolara i będzie chronił bitcoina. Szkoda, że jego kampania ogólnie uchodzi za dość niemrawą i niejako ustępuje on pola Trumpowi.

Sam Ramaswamy budzi zaś kontrowersje. Obecnie ma na głowie aż dwa procesy sądowe. Pozew przeciwko niemu złożyło dwóch byłych pracowników firmy Strive Asset Management, której był współzałożycielem. Obaj twierdzą, że, gdy byli zatrudnieni w spółce, byli zmuszani do łamania przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Na koniec warto dodać, że nawet Donald Trump posiada kryptowaluty. Ma mieć 5 mln USD w ETH.

elon muskreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.