Ekspansja Binance w Afryce Południowej | Wiadomości | CrypS.

Ekspansja Binance w Afryce Południowej

Marek Lesiuk
ratusz kapsztad

Binance, powszechnie znana i jedna z największych światowych giełd wymiany kryptowalut, zakomunikowała o utworzeniu bramek walutowych obsługujących płatności w randach i tym samym umożliwieniu klientowi z Południowej Afryki wymiany waluty oficjalnej na wirtualną.

Informację w tej sprawie ogłosił Changpeng Zhao, założyciel plaformy, na konferencji w Johannesburgu. Natomiast Tanya Knowles, dyrektor południowoafrykańskiego odziału firmy, dodała, że z początku bramki w randach będą obsługiwały pięć kryptowalut (bitcoin, ethereum, tether, binance coin oraz binance USD) oraz zostaną uruchomione w przeciągu kilku tygodni.

Posunięcie to jest zgodne ze strategią Binance, które konsekwentnie rozszerza swoją obecność w Afryce. Fima obecna jest w 35 krajach tego kontynentu. Tamtejsze specyficzne warunki – ograniczony dostęp szerokich kręgów ludności do tradycyjnych usług bankowych w połączeniu z rozpowszechnieniem się transakcji mobilnych i elektronicznych – oferują obiecujące możliwości z punktu widzenia działalności w branży kryptowalutowej.

Wobec potencjału gospodarczego Republiki Południowej Afryki na tle innych krajów afrykańskich, nie dziwi decyzja o położeniu nacisku na ekspansję w tym kraju. Również pozycja randa jako waluty jest w dalszym ciągu względnie silna, pomimo osłabnienia na przestrzeni ostatnich lat. Było ono wywołane rosnącym zadłużeniem kraju oraz kompromitującymi gospodarczo posunięciami władz w Pretorii, takimi jak próby znoszenia konstytucyjnej ochrony własności, wymierzonymi w białych farmerów.

Jako uzupełnienie ekspansji rynkowej w RPA, Binace, za pośrednictwem firmowej fundacji charytatywnej (Binance Charity Foundation), chce także przeznaczyć milion dolarów na działania edukacyjne w obszarze technologii blockchain. Ich program – który, jak się można domyślać, wpłynąć ma na upowszechnienie posugiwania się kryptowalutami – zostanie ustalony we współpracy z lokalnymi partnerami, których fundacja aktualnie poszukuje.

ratusz kapsztad
reklama
reklama