EBay uruchamia NFT Wayne'a Gretzky'ego na Polygonie | Wiadomości | CrypS.

EBay uruchamia NFT Wayne’a Gretzky’ego na Polygonie

Redakcja
eBay kupuje brytyjski rynek NFT

Pierwszymi NFT serwisu eBay będą cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie przedstawiające legendarnego hokeistę Wayne’a Gretzky’ego.


Gretzky rozegrał 20 sezonów w lidze NHL w ciągu trzech dekad, zdobył cztery Puchary Stanleya i przez wielu uważany jest za największego gracza wszech czasów. Jego NFT zostały wybite na sidechainie Ethereum – Polygon dzięki współpracy z Sports Illustrated oraz platformą NFT OneOf.

Istnieje 13 różnych rodzajów NFT o różnych poziomach. Każdy z nich kosztuje od 10 do 1500 dolarów. Wszystkie są trójwymiarowymi wizerunkami młodszego Gretzky’ego. Niektóre z tokenów zawierają również cyfrowy autograf hokeisty. Gretzky powiedział w oświadczeniu:

Czterdzieści lat temu byłem wdzięczny, że mogłem znaleźć się na okładce Sports Illustrated, to był monumentalny moment w moim życiu. Jestem zaszczycony, że mogę dostarczyć to kolekcjonerskie doświadczenie fanom, którzy śledzą moją karierę od dziesięcioleci.

OneOf spotkał się już z pewną krytyką za uruchomienie NFT na Polygon zamiast swojego zwykłego blockchaina Tezos. Właśnie dlatego platforma musiała wydać oświadczenie, w którym napisała:

OneOf wierzy, że przyszłością jest multi-chain i podjęliśmy decyzję, aby wykorzystać Polygon dla początkowego dropu Sports Illustrated (Emmitt Smith, Jerry Rice i Dick Butkus). W ten sposób chcemy zbudować większy namiot i wprowadzić nowych użytkowników do ekosystemu OneOf. Dla zachowania ciągłości kolekcji SI, będziemy używać Polygon dla wszystkich dropów. Wciąż jesteśmy wielkimi zwolennikami Tezos, co widać po wszystkich naszych innych ostatnich dropach.

eBay zapowiedział, że będzie kontynuował swoje działania w zakresie NFT jeszcze w tym roku, wprowadzając cyfrowe reinterpretacje różnych okładek Sports Illustrated.

eBay kupuje brytyjski rynek NFTreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.