dYdX uruchomi własny blockchain oparty na Cosmos | Wiadomości | CrypS.

dYdX uruchomi własny blockchain oparty na Cosmos

Dawid Kucharczyk
kryptowaluta dydx

Już dziś zdecentralizowana giełda dYdX uruchomi prywatną sieć testową opartą na Cosmos i protokole konsensusu Tendermint. Będzie to trzeci już etap przejścia na własny blockchain.


W ciągu najbliższych dwóch do trzech tygodni ograniczona liczba walidatorów przetestuje funkcjonalność sieci, w tym transakcje na giełdzie. Technicznie zespół wdrożył dla tej fazy:

  • zaawansowane typy zleceń
  • dynamiczne stawki finansowania
  • wykorzystanie ABCI 2.0 oraz szereg innych funkcji Cosmos-SDK
  • interfejs oparty na przeglądarce internetowej.

Deweloperzy opublikowali również dokumentację dla walidatorów.

Kiedy pełne wdrożenie?

W czwartej fazie transformacji (pod koniec lipca 2023 roku) platforma otworzy publiczny testnet. Pełne uruchomienie planowane jest na wrzesień.

Giełda obecnie używa rozwiązania do skalowania Ethereum warstwy 2 StarkEx od startupu StarkWare. W opisie opracowywanego rozwiązania czytamy:

dYdX V4 to w pełni suwerenny blockchain, niezależny od jakiejkolwiek zewnętrznej sieci lub systemu. Jest to platforma społecznościowa, która pozwala na kontynuację integracji pionowej, gdzie posiadacze tokenów protokołów mają pełną kontrolę nad platformą.

kryptowaluta dydxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.