Dostawca infrastruktury Ethereum - Infura, doświadcza kolejnej awarii | Wiadomości | CrypS.

Dostawca infrastruktury Ethereum – Infura, doświadcza kolejnej awarii

Zerelik Maciej
ethereum

Infura doznała w piątek awarii. W związku z tym użytkownicy mieli trudności z zakończeniem transakcji na różnych aplikacjach Web3 za pośrednictwem MetaMaska.


Infura, kluczowy dostawca usług Ethereum zbudowany przez ConsenSys, doznał kolejnej awarii. Użytkownicy Ethereum po raz pierwszy zgłosili problemy z dostępem do aplikacji Web3 w piątek po południu. Infura poinformowała o tym na Twitterze, mówiąc, że jej zespół „pracuje pełną parą nad rozwiązaniem tego problemu”. MetaMask, portfel Web3 zbudowany przez ConsenSys, który wykorzystuje Infurę, również potwierdził istnienie problemu. Doradził użytkownikom, aby w razie kłopotów przełączyli się na inny węzeł.

Infura po raz pierwszy potwierdziła, że bada problem o 13:43 UTC. Już o 16:27 UTC poinformowała o jego rozwiązaniu.

W momencie pojawienia się informacji o awarii, nie możliwe do przeprowadzenia były transakcje zarówno na Uniswap, jak i OpenSea. Według Etherscan, opłaty za gaz również spadły do średniego poziomu około 17 gwei.

Dane z Ethereum Nodes pokazują, że kilka innych węzłów, w tym AVADO, Moralis i AnyBlock, również zostało dotkniętych awarią.

Infura w przeszłości doznawała podobnych problemów, co czasami prowadziło do krytyki polegania Ethereum na tej infrastrukturze. Jak zauważyło wielu entuzjastów, jednym z rozwiązań problemów z Infurą jest uruchomienie własnego, pełnego węzła Ethereum. Można też przełączyć się na alternatywny węzeł, taki jak Alchemy, za pośrednictwem ustawień MetaMask.

Przerwy w działaniu centralnie zarządzanej infrastruktury dla aplikacji, które mają być zdecentralizowane, doprowadziły do tego, że niektóre projekty zaczęły dążyć do stworzenia zdecentralizowanych rozwiązań infrastrukturalnych.

Pocket Network, na przykład, pozyskuje infrastrukturę węzłów z wielu blockchainów. W ten sposób zapewnia użytkownikom dostęp do Web3 bez polegania na scentralizowanych usługach. Na początku tego projekt zebrał 10 milionów dolarów na rozbudowę swojej działalności.

ethereum
reklama
reklama