Donald Trump ma kłopoty dot. kandydatury na prezydenta USA. Branża kryptowalut staje za nim | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump ma kłopoty dot. kandydatury na prezydenta USA. Branża kryptowalut staje za nim

Karolina Kropopek

Dwaj znani członkowie społeczności wirtualnych walut zainicjowali debatę po tym, gdy Sąd Najwyższy Kolorado usunął Donalda Trumpa z głosowania stanowego zaplanowanego na 2024 r. na mocy klauzuli insurekcyjnej Konstytucji Stanów Zjednoczonych.


Informacja ta może być przykra dla tych, którzy liczyli na zmianę nastawienia amerykańskiego rządu do kryptowalut w przypadku wygranej wyborów przez kandydata będącego bardziej przychylnym cyfrowym aktywom. Donald Trump, który wypuścił własną kolekcję niewymiennych tokenów (NFT) wydawał się odpowiednią osobą.

O co chodzi w sprawie z Donaldem Trumpem?

Były prezydent Stanów Zjednoczonych nie może pojawić się na karcie do głosowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich z uwagi na rolę jaką odegrali jego zwolennicy w ataku na Kapitol USA, do którego doszło 6 stycznia 2021 r.

Według orzeczenia wydanego we wtorek „Donald Trump jest zdyskwalifikowany ze sprawowania urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych” ze względu na przepisy czternastej poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z jej trzecim paragrafem, wprowadzonym po wojnie secesyjnej, urzędów nie może sprawować osoba, która złożyła przysięgę na konstytucji USA, a następnie wzięła udział w powstaniu lub buncie przeciwko niej albo udzielała jej wrogom pomocy lub poparcia.

Zgodnie z opinią sądu, szturm zwolenników Trumpa został uznany za powstanie, a jego przemówienie z tego samego dnia za podżeganie tłumu.

Opinia wydana przez współzałożyciela Cardano i CTO Ripple

Charles Hoskinson oskarżył sędziego o nienawiść do Donalda Trumpa. Obok dodał, iż wydaje mu się, że Stany Zjednoczone zaczęły działać wedle nowego precedensu – najpierw karać, a później skazywać w sądzie.

Swoje odmienne przemyślenia przedstawił David Schwartz z Ripple Labs. Napisał on na platformie X, iż nie można karać kogoś za coś, co nie jest przestępstwem. Jednocześnie dodał, że „14. poprawka nie wymaga przestępstwa, aby uruchomić zakaz kwalifikowalności”, dlatego argumentacja mówiąca o tym, że wymaga ona wyroku skazującego, jest w jego opinii niespójna.

Na tym tle warto wspomnieć o trwającym konflikcie między założycielem Cardano a Ripple. Charles Hoskinson wykazywał w ostatnim czasie lekceważące podejście do XRP ze względu na to, iż nęka go społeczność tej wirtualnej waluty.

Sam jednak wielokrotnie negatywnie odnosił się do wspomnianej kryptowaluty, twierdząc, że jest ona “wybrakowana” na kilku kluczowych płaszczyznach. Tak więc brak porozumienia między członkami obu projektów dotyczy nie tylko sprawy związanej z Donaldem Trumpem.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.