Dogecoin jest lepszy niż Bitcoin w obsłudze dużej ilości transakcji - mówi Elon Musk | Wiadomości | CrypS.

Dogecoin jest lepszy niż Bitcoin w obsłudze dużej ilości transakcji – mówi Elon Musk

Redakcja
dogecoin

Dogecoin został początkowo stworzony jako zwykły mem. Niemniej jednak najbogatszy człowiek na świecie traktuje go bardzo poważnie. Elon Musk w niedawnym wywiadzie na Full Send Podcast powiedział, że blockchain Dogecoina ma znacznie większą zdolność transakcyjną niż Bitcoin.


Wskazał również, że DOGE może być obecnie używany nie tylko do zakupu towarów w Tesli i SpaceX, ale jako środek płatniczy w innych dużych firmach, takich jak np. The Boring Company, która oferuje przejazdy metrem w Las Vegas.

Dogecoin vs Bitcoin

Musk wyjaśnił, że transakcje Dogecoin są realizowane w 60 sekund, podczas gdy transakcje bitcoinowe zajmują około 10 minut. Dla miliardera jest to wystarczający powód, aby meme coin został uznany za lepszy system płatności. Pomagać wydaje się również fakt, że ma on “lżejszą” społeczność:

Wspieram głównie Doge, ponieważ myślę, że Doge ma memy i psy i wydaje się mieć poczucie humoru i nie traktuje siebie zbyt poważnie. Myślę, że to dziwne, iż Doge został zaprojektowany jako śmieszna żartobliwa waluta, ale rzeczywista całkowita zdolność transakcyjna Doge jest znacznie wyższa niż bitcoina.

Dalej podkreślił, że czynnik inflacyjny DOGE, który pozwala na stworzenie 5 miliardów monet rocznie, może być lepszy w dłuższej perspektywie, aby ugruntować jego wykorzystanie jako waluty transakcyjnej.

Fakt, że istnieje pięć miliardów dolarów tworzonych każdego roku, jest w rzeczywistości dobry dla używania go jako waluty transakcyjnej.

Jedną z wad deflacji jest to, że zachęca do gromadzenia, ponieważ postrzegana prawdziwa wartość waluty wzrasta w czasie. Ten problem może wpłynąć na gospodarkę bitcoinową w przyszłości. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że według badań przeprowadzonych w 2013 roku przez Uniwersytet w San Diego i George Mason University, ponad 60% wszystkich wydobytych bitcoinów nie poruszyło się od 2018 roku.

Musk i krypto scamy

Kolejną kwestią, którą poruszył miliarder, jest rosnąca liczba oszustw wokół kryptowalut. Ostrzegł, że jego konto na Twitterze jest “celem wielu oszustów” ze względu na wysoką interakcję ze swoimi zwolennikami.

Wpływ Elona Muska na społeczność kryptowalutową jest więcej niż udowodniony – w rzeczywistości udowodniony naukowo. Badanie przeprowadzone przez dr Lennarta Ante dla Blockchain Research Lab wykazało, że “efekt Muska” jest prawdziwy. Za każdym razem, gdy Elon Musk tweetuje o Dogecoin, cena DOGE niemal natychmiast rośnie.

bitcoin vs doge musk

I faktycznie, zapowiedzi Tesli o kupnie Bitcoina i zaprzestaniu jego akceptacji jako środka płatniczego stanowiły początek najnowszych silnych byczych i niedźwiedzich trendów dla pierwotnej kryptowaluty.

dogecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.