Deus Finance zhackowane po raz drugi. Tym razem na 13 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Deus Finance zhackowane po raz drugi. Tym razem na 13 mln USD

Zerelik Maciej
hack

Firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchaina PeckShield poinformowała o drugim już hacku projektu Deus Finance. Tym razem napastnikom udało się zgarnąć łup warty 13,4 mln dolarów.


PeckShield podał więcej szczegółów dot. najnowszego ataku za pomocą Twittera. Jak twierdzi, haker wykorzystał popularną w świecie DeFi metodę. Wykorzystując pożyczkę flash, zmanipulował cenę wyroczni, która „odczytuje ze StableV1 AMM – parę USDC/DEI”. W ten sposób zdołał zmanipulować kurs zabezpieczenia DEI i opróżnić pulę.

W sumie udało mu się ukraść cyfrowe aktywa o wartości około 13,4 mln dolarów. PeckShield ostrzegł jednakże, że straty mogą być znacznie wyższe.

W celu przeprowadzenia włamania napastnik pożyczył około 800 ETH, które zostały pobrane z Tornado Cash i przesłane do Fantom przez Multichain. Obecnie adres hakera wskazuje na to, że wymienił on skradzione środki na ETH i odesłał je z powrotem do Tornado Cash.

Pierwsze włamanie na Deus Finance miało miejsce w połowie marca. Wówczas napastnik zastosował identyczne podejście, ale skradziony łup był znacznie mniejszy – około 3 milionów dolarów w DAI i ETH.

hack
reklama
reklama