Deus Finance zhackowane po raz drugi. Tym razem na 13 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Deus Finance zhackowane po raz drugi. Tym razem na 13 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hack

Firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchaina PeckShield poinformowała o drugim już hacku projektu Deus Finance. Tym razem napastnikom udało się zgarnąć łup warty 13,4 mln dolarów.


PeckShield podał więcej szczegółów dot. najnowszego ataku za pomocą Twittera. Jak twierdzi, haker wykorzystał popularną w świecie DeFi metodę. Wykorzystując pożyczkę flash, zmanipulował cenę wyroczni, która “odczytuje ze StableV1 AMM – parę USDC/DEI”. W ten sposób zdołał zmanipulować kurs zabezpieczenia DEI i opróżnić pulę.

W sumie udało mu się ukraść cyfrowe aktywa o wartości około 13,4 mln dolarów. PeckShield ostrzegł jednakże, że straty mogą być znacznie wyższe.

W celu przeprowadzenia włamania napastnik pożyczył około 800 ETH, które zostały pobrane z Tornado Cash i przesłane do Fantom przez Multichain. Obecnie adres hakera wskazuje na to, że wymienił on skradzione środki na ETH i odesłał je z powrotem do Tornado Cash.

Pierwsze włamanie na Deus Finance miało miejsce w połowie marca. Wówczas napastnik zastosował identyczne podejście, ale skradziony łup był znacznie mniejszy – około 3 milionów dolarów w DAI i ETH.

hackreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.