Deribit opuszcza Europę przez regulacje 5AMLD | Wiadomości | CrypS.

Deribit opuszcza Europę przez regulacje 5AMLD

Michał Misiura
Przepisy AML zmuszają dwie firmy z Unii Europejskiej do zamknięcia działalności

Holenderska giełda opcji kryptowalutowych zdecydowała się na przeniesienie działalności do Panamy. Od 10 lutego będzie podlegać tamtejszym przepisom, dzięki czemu nie będzie musiała dostosowywać się do 5 unijnej dyrektywy. 

Dyrektywa 5AMLD obejmie w tym roku swoim zasięgiem całą Europę. Zgodnie z jej wytycznymi giełdy kryptowalut obsługujące FIATy, będą zobowiązane do ścisłego przestrzegania zasad KYC, aby niwelować ryzyko prania brudnych pieniędzy. To znaczy, że weryfikacja dokumentów tożsamości klientów będzie obowiązkowa. Nie wszystkim firmom działającym w branży się to podoba.

Jedną z pierwszych firm, które w związku z tym zarejestrują działalność poza Europą jest Deribit – platforma do handlu opcjami kryptowalut i kontraktów terminowych. Holenderska spółka otworzy oddział DRB Panama Inc. który przejmie obsługę klientów. Będzie on jednak nadal w 100 procentach zależny od holenderskiego Deribit BV.

Firma przyznała, że czynnikiem decydującym o przeprowadzce była 5 unijna dyrektywa. „Jeżeli Deribit podlega tym nowym przepisom, oznacza to, że musimy żądać dużej ilości informacji od naszych obecnych i przyszłych klientów” – stwierdzili jej przedstawiciele – „Uważamy, że rynki kryptowalut powinny być swobodnie dostępne dla wszystkich, a nowe przepisy stworzyłyby zbyt wysokie bariery dla większości handlowców” – dodali motywując swoją decyzję.

Więcej na temat 5 unijnej dyrektywy w artykule: Co czeka europejskie giełdy kryptowalut po wejściu 5AMLD.

Przepisy AML zmuszają dwie firmy z Unii Europejskiej do zamknięcia działalności
reklama
reklama