DappRarar: Blockchainowe gry zostały dotknięte bessą w najmniejszym stopniu | Wiadomości | CrypS.

DappRarar: Blockchainowe gry zostały dotknięte bessą w najmniejszym stopniu

Zerelik Maciej
blockchain gaming

Bessa odchwaszcza rynek i pozwala wyróżnić się dobrym projektom. Jednocześnie paraliżuje jednak portfele inwestorów – zarówno tych dużych, jak i małych. Nie inaczej jest obecnie. Niemniej jednak inwestorzy wciąż są byczo nastawieni do jednego podsektora – gier blockchain i projektów metaverse.


Według raportu DappRadar, blockchainowe gry są odporne na bessę. Inwestycje w ten podsektor wzrosły o 9,51%. Zarówno w pierwszym, jak i drugim kwartale zainwestowano w niego 2,5 miliarda dolarów.

Czerwiec przejdzie do historii jako najgorszy miesiąc dla branży kryptowalut. Nawet przestrzeń gier blockchain odnotowała najniższą miesięczną inwestycję – zaledwie 500 mln dolarów. Ważąc najnowsze dane, dyrektor generalny DappRadar, Skirmantas Januskas, skomentował:

Uważamy, że blockchain gaming będzie kluczowy w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat i wprowadzi co najmniej 100 milionów nowych użytkowników do kryptowalut, z jednego prostego powodu, łączą NFT i DeFi. Dzięki wszystkim trzem elementom, blockchain gaming, NFT i DeFi zobaczysz coś autentycznie nowego i ekscytującego.

Raport podkreślił 7-procentowy spadek aktywności portfelów użytkowników (UAW) od I kwartału. Oznacza to, że użytkownicy nadal angażują się w zdecentralizowane aplikacje w mniej więcej takim samym tempie, jak przed upadkiem Terra. Jednocześnie ilość transakcji NFT związanych z gamingiem spadła o 51% od I kwartału. Wolumen sprzedaży również spadł o 82%.

Poza tym, całkowita liczba transakcji wysyłanych do inteligentnych kontraktów sektora gier jest znacznie wyższa niż inne kategorie, takie jak DeFi, hazard, giełdy i rynki. Również w całym tym miesiącu transakcje w branży gier zdołały utrzymać się powyżej 24 milionów dziennie.

Atrakcyjny blockchain dla deweloperów

DappRadar twierdzi też, że to Solana wciąż przyciąga wielu deweloperów NFT i gier. Ten trend można przypisać niskim kosztom transakcji i dużej przepustowości. Pomimo wielu przestojów w sieci, aktywność blockchaina wzrosła o 311%.

Dzięki „tętniącej życiem społeczności graczy”, sporą trakcję odnotował także WAX. Od maja jego aktywność wzrosła o 6%.

Pod względem demograficznym Decentraland cieszy się największą popularnością w Ameryce Północnej, a także w krajach takich jak Austria, Niemcy, Islandia, Łotwa i Lichtenstein. Axie Infinity, z drugiej strony, udało się przyciągnąć użytkowników w krajach Ameryki Środkowej i Południowej.

blockchain gaming
reklama
reklama