DappRarar: Blockchainowe gry zostały dotknięte bessą w najmniejszym stopniu | Wiadomości | CrypS.

DappRarar: Blockchainowe gry zostały dotknięte bessą w najmniejszym stopniu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
blockchain gaming

Bessa odchwaszcza rynek i pozwala wyróżnić się dobrym projektom. Jednocześnie paraliżuje jednak portfele inwestorów – zarówno tych dużych, jak i małych. Nie inaczej jest obecnie. Niemniej jednak inwestorzy wciąż są byczo nastawieni do jednego podsektora – gier blockchain i projektów metaverse.


Według raportu DappRadar, blockchainowe gry są odporne na bessę. Inwestycje w ten podsektor wzrosły o 9,51%. Zarówno w pierwszym, jak i drugim kwartale zainwestowano w niego 2,5 miliarda dolarów.

Czerwiec przejdzie do historii jako najgorszy miesiąc dla branży kryptowalut. Nawet przestrzeń gier blockchain odnotowała najniższą miesięczną inwestycję – zaledwie 500 mln dolarów. Ważąc najnowsze dane, dyrektor generalny DappRadar, Skirmantas Januskas, skomentował:

Uważamy, że blockchain gaming będzie kluczowy w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat i wprowadzi co najmniej 100 milionów nowych użytkowników do kryptowalut, z jednego prostego powodu, łączą NFT i DeFi. Dzięki wszystkim trzem elementom, blockchain gaming, NFT i DeFi zobaczysz coś autentycznie nowego i ekscytującego.

Raport podkreślił 7-procentowy spadek aktywności portfelów użytkowników (UAW) od I kwartału. Oznacza to, że użytkownicy nadal angażują się w zdecentralizowane aplikacje w mniej więcej takim samym tempie, jak przed upadkiem Terra. Jednocześnie ilość transakcji NFT związanych z gamingiem spadła o 51% od I kwartału. Wolumen sprzedaży również spadł o 82%.

Poza tym, całkowita liczba transakcji wysyłanych do inteligentnych kontraktów sektora gier jest znacznie wyższa niż inne kategorie, takie jak DeFi, hazard, giełdy i rynki. Również w całym tym miesiącu transakcje w branży gier zdołały utrzymać się powyżej 24 milionów dziennie.

Atrakcyjny blockchain dla deweloperów

DappRadar twierdzi też, że to Solana wciąż przyciąga wielu deweloperów NFT i gier. Ten trend można przypisać niskim kosztom transakcji i dużej przepustowości. Pomimo wielu przestojów w sieci, aktywność blockchaina wzrosła o 311%.

Dzięki “tętniącej życiem społeczności graczy”, sporą trakcję odnotował także WAX. Od maja jego aktywność wzrosła o 6%.

Pod względem demograficznym Decentraland cieszy się największą popularnością w Ameryce Północnej, a także w krajach takich jak Austria, Niemcy, Islandia, Łotwa i Lichtenstein. Axie Infinity, z drugiej strony, udało się przyciągnąć użytkowników w krajach Ameryki Środkowej i Południowej.

blockchain gamingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.