Dan Morehead, założyciel Pantera Capital, twierdzi, że hossa na kryptowalutach powoli startuje | Wiadomości | CrypS.

Dan Morehead, założyciel Pantera Capital, twierdzi, że hossa na kryptowalutach powoli startuje

bitcoin-btc-kryptowaluty Bitcoin [BTC]

Dan Morehead, założyciel i partner zarządzający Pantera Capital, funduszu hedgingowego zajmującego się inwestycjami w aktywa cyfrowe, w swoim liście otwartym przekazał, że wyceny kryptowalut zaczęły odrywać się od kursów indeksów rynkowych. W jego oczach oznacza to, że powoli zaczyna się hossa.


Dan Morehead: przed nami hossa

W swoim liście Morehead stwierdził, że inwestorzy powinni dziś uważać na inwestowanie w „klasy aktywów wrażliwych na stopy procentowe”. Teoretycznie do tej ostatniej grupy powinien zaliczyć kryptowaluty. Jest jednak zdania, że te odrywają się powoli od “starej” gospodarki i mogą drożeć nawet, gdy Rezerwa Federalna nie będzie obniżała stóp procentowych.

Jest też zdania, że kryptowaluty odrywają się już od tradycyjnych rynków. W liście napisał, że korelacja wycen aktywów związanych z technologią blockchain z indeksem S&P500 w ciągu pierwszych dziewięciu lat ich istnienia bitcoina wynosiła 0,03. Potem wzrosła. Powód? Jego zdaniem “wszystkie nadmiernie lewarowane scentralizowane podmioty i domniemany przestępca Sam Bankman-Fried”. Wszystko to “spowodowało, że korelacja gwałtownie wzrosła, osiągając w zeszłym roku szczyt [na pułapie] 0,76.”

Morehead kontynuował swoją myśl, pisząc, że cyfrowe aktywa nie powinny być skorelowane z wycenami akcji, obligacji i nieruchomości, ponieważ ich kursy nie są mocno związane ze stopami procentowymi. Wskazał, że korelacja między bitcoinem a S&P500 powróciła poniżej poziomu 0,1.

Jego zdaniem to ostatnie to tylko początek. Uważa, że na naszych oczach rozpoczyna się kolejne kryptowalutowa hossa. Bessa jest za nami.

Minęło wystarczająco dużo czasu [od upadku Terry i FTX]

– dodał.

Obecna sytuacja na rynku

Czy jednak ma rację? Dziś jeden bitcoin kosztuje ok. 30 260 USD. W skali tygodnia i doby kurs niemal nie drgnął. Konsolidacja ta może jednak zostać zakończona kolejną próbą przebicia na trwałe poziomu 31 000 USD. Ten jest, jak wszyscy ostatnio obserwujemy, mocnym oporem. Gdy zostanie przebity, otworzy nam drogę do dalszej wspinaczki.

Do tego wiosną w sieci bitcoina zajdzie kolejny halving. W mniej więcej tym czasie Fed może zacząć obniżać stopy procentowe, co – wbrew temu, co sugeruje Morehead – będzie miało dla BTC znaczenie.

bitcoin-btc-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.