Dalsze spadki na rynku kryptowalut - likwidacje pochłaniają 1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Dalsze spadki na rynku kryptowalut – likwidacje pochłaniają 1 mld USD

Michał Misiura
btc

Dzisiejszej nocy cena bitcoina spadła na kilka godzin poniżej 21 000 dolarów, a Ethereum przebiło poziom 1 100 USD. To doprowadziło do fali likwidacji pozycji z dźwignią, które pochłonęły ponad miliard dolarów.


Według danych Coinglass, w ciągu ostatnich 24 godzin, na całym rynku kryptowalut zlikwidowano aż 1,02 miliarda dolarów w otwartych kontraktach. Zdecydowana większość strat pochodziła z pozycji na bitcoinie i eterze (odpowiednio 533 mld oraz 327 mld dolarów). To kontynuacja spadków zapoczątkowanych w weekend.

Coinglass - likwidacje na rynku kryptowalut - ostatnie 24h (stan na 11:00 /14.06.2022)
Likwidacje na rynku kryptowalut – ostatnie 24h (stan na 11:00 /14.06.2022) – źródło Coinglass

Wyprzedaż na rynku kryptowalut się pogłębia

Po godzinie 3 w nocy, we wtorek 14 czerwca, cena bitcoina przebiła poziom 21 000 dolarów, spadając o 10% zanim doszło do odbicia. Obecnie kurs BTC oscyluje pomiędzy poziomem 22 000 a 23 000 dolarów. Jednym z niewielu zwycięzców ostatniej doby, który zaliczył wzrost, był DOT.

Kryptowaluty stały się symbolem ucieczki od aktywów spekulacyjnych, gdy na całym świecie zaostrza się politykę pieniężną w celu zwalczania inflacji, wysysając płynność z globalnych rynków – pisze Bloomberg komentując spadki ostatniej doby.

Jutrzejszego popołudnia z USA napłyną informacje o podwyższeniu stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Rynki obawiają się znaczącego zaostrzenia polityki monetarnej w odpowiedzi na rekordową inflację, która wyniosła w maju 8,6%. To sprawia, że inwestorzy odchodzą od aktywów wysokiego ryzyka wybierając bezpieczniejsze miejsca na lokatę kapitału, takie jak obligacje.

Czy to dobry moment na zakup “dołka”?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy nadszedł już dobry moment na zakup przecenionych aktywów. Zdania ekspertów, pytanych w tej sprawie przez Bloomberg, są podzielone. Mark Newton z Fundstrat Global Advisors uważa, że bitcoin zbliża się do średnioterminowych poziomów wsparcia, co sugeruje, że odpowiedni moment może trwać do końca drugiego kwartału. Inną opinię przedstawił Sathvik Vishwanath, dyrektor giełdy kryptowalut Unocoin, który powiedział:

Niektórzy kupujący czekali na okazję do zakupu na spadkach i dlatego Bitcoin zszedł do niższych poziomów. Wytchnienie może być jednak tymczasowe, ponieważ inwestorzy detaliczni nadal są zdenerwowani płynnością.

btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.