Czy DOGE przejdzie na PoS? Główny deweloper odpowiada | Wiadomości | CrypS.

Czy DOGE przejdzie na PoS? Główny deweloper odpowiada

Mariusz Przepiórka
dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoinie

Wbrew opiniom niektórych influencerów, zespół Dogecoin nie planuje migracji blockchaina na algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS). Takie informacje podał Michi Lumin, jeden z głównych deweloperów Dogecoin.


– Nie jest to możliwe i nie planujemy tego, aby osoba, organizacja lub organ „przeniósł”, „dokonał migracji” lub „zmienił” Dogecoin na PoS. Wszystko, co można zrobić to naszkicować zarys, być może zaimplementować w kodzie i przekazać go społeczności do dalszego rozwiązywania – napisał programista na swoim profilu na Twitterze.

We wrześniu współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin na konferencji Mainnet dopuścił migrację Dogecoina do algorytmu PoS w miarę rozwoju mechanizmu. W październiku założyciel Cardano, Charles Hoskinson, zaoferował migrację memicznej kryptowaluty do ekosystemu swojego projektu.

Według Lumina warto zastanowić się nad zmianami zachodzącymi w blockchainach takich jak Dogecoin, który jest bliższy technologii bitcoina niż bardziej nowoczesnym sieciom EVM.

Przyznał, że zespół ma pomysł, aby poprowadzić dyskusję na temat potencjalnych zmian w mechanizmie konsensusu. Jednak wdrożenie takich rozwiązań jest możliwe tylko przy szerokim wsparciu użytkowników.

– Jeśli propozycja stanie się rzeczywistością, będzie DUŻO dyskusji w społeczności zanim podejmiemy kolejne kroki. Nagłe i wymuszone „przejście” na PoS jest niemożliwe w przypadku Dogecoin, który działa na zasadzie konsensusu. Zawsze tak było i zawsze tak będzie – podkreślił.

We wrześniu, po wdrożeniu aktualizacji Merge przez Ethereum, Dogecoin stał się drugą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej w algorytmie Proof-of-Work. Z kapitalizacją 9,4 mld USD token ma prawie dwa razy większą wartość niż litecoin, ale znacznie przegrywa z bitcoinem.

Dla przypomnienia w lipcu deweloperzy wydali nową wersję klienta Dogecoin. Aktualizacja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i wydajności sieci, a także interfejsu użytkownika.

dogecoin największą kryptowalutą pow po bitcoiniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.