Curve blokuje Mochi po domniemanej próbie ataku na Governance | Wiadomości | CrypS.

Curve blokuje Mochi po domniemanej próbie ataku na Governance

Zerelik Maciej
curve saddle

Curve Finance i Mochi Finance są uwikłane w konflikt po tym, jak ten drugi projekt rzekomo próbował wykorzystać mechanikę zarządzania DeFi.

Curve twierdzi, że Mochi próbowało zaatakować system zarządzania

Według Curve, Mochi wybiło dużą ilość własnego tokena MOCHI w celu wyprodukowania stablecoina USDM. Za te fundusze, jak twierdzi Curve, kupiła dużą liczbę tokenów CVX.

Wreszcie, wbrew ostrzeżeniom, Mochi rzekomo zablokował te tokeny CVX, najwyraźniej próbując zwiększyć zachęty dla własnej puli USDM. To również dostarczyłoby więcej nagród CVX do Mochi.

Curve powiedział, że „to [stanowiło] wyraźny atak na zarządzanie”. W rezultacie, awaryjne DAO Curve uznało dostawców płynności za zagrożonych i zablokowało wszelkie dalsze emisje CVX do Mochi.

Podczas gdy Curve Finance donosi, że pula USDM Mochi osiągnęła 100 milionów dolarów płynności, inne źródła sugerują, że udało jej się zdobyć 170 milionów dolarów w całkowitej zablokowanej wartości (TVL).

Chociaż Mochi nie odpowiedziało publicznie, założyciel Mochi Azeem Ahmed stwierdził, że Mochi nie jest w konflikcie z Curve, a obawy Curve Emergency DAO „są uzasadnione”.

Ma on nadzieję, że gdy te obawy zostaną rozwiązane, „przywrócenie miernika zostanie uznane za odpowiednie, niezależnie od strategicznych obaw, jakie mogą mieć wieloryby i influencerzy.” Przyznał, że Mochi podjął „odważne podejście do zdobycia siły głosu w DAO.”

Ahmed powiedział również, że „kartel DeFi … czuje się zagrożony, że mały gracz na obrzeżach” może stanowić zagrożenie dla ustalonego ekosystemu DeFi prowadzonego przez Curve i Convex.

Co więcej, twierdzi on, że wielu członków społeczności DeFi uważa, że awaryjne DAO Curve źle poradziło sobie z sytuacją, i że „[wyróżnienie] pojedynczego użytkownika jest niewłaściwe w tym, co powinno być protokołem bez zezwolenia”.

Co sądzą inni?

Podczas gdy Curve zajęło wyraźne stanowisko przeciwko Mochi, inne osoby i liderzy projektów kryptowalutowych również skomentowali wydarzenia.

Założyciel Yearn Finance, Andre Cronje, wyraził zaniepokojenie, że Mochi stał się niedostatecznie zabezpieczony o 65%. Dodał, że chociaż odpowiednie kontrakty mogły zostać rozliczone. Nie mógł uwierzyć, że projekt „narażałby [swoich dostawców płynności] na tak duże ryzyko.”

Inni zarzucali Ahmedowi, że planuje przeprowadzenie „rug pulla” na Mochi, na co Ahmed odpowiedział po prostu: „Nic się nie dzieje”.

Tymczasem Robert Forster, który wcześniej wraz z Ahmedem stworzył inną platformę DeFi o nazwie Armor Finance, oskarżył go o niewłaściwe wykorzystanie funduszy z tej platformy. Ahmed upierał się, że te fundusze „zostały zwrócone w całości” i z kolei oskarżył Forstera o czerpanie funduszy dla własnych celów.

curve saddle
reklama
reklama