Crypto.com wysłało 400 mln USD w Ethereum na zły adres

Crypto.com wysłało 400 mln USD w Ethereum na zły adres

Anna Sutowicz
crypto.com

Giełda kryptowalut Crypto.com przypadkowo przekazała ponad 320 000 ETH o wartości 400 milionów dolarów na inną giełdę. Transfer był wynikiem błędu ludzkiego


21 października giełda Crypto.com omyłkowo wysłała ponad 320 000 ETH (400 mln USD) do konkurencyjnej giełdy kryptowalutowej o nazwie Gate. Informacja została ujawniona dopiero wczoraj. Dokładnie po tym, jak użytkownik Twittera zamieścił zrzut ekranu z zapytaniem, dlaczego parę tygodni temu duża ilość ETH nagle wyprowadziła się z Crypto.com.

CEO firmy Crypto.com, Kris Marszalek, stwierdził, że transfer był wynikiem błędu ludzkiego.

Marszalek odpowiedział, że ktoś z jego zespołu błędnie wysłał około 80% ETH. Dodał jednak, że środki zostały już odzyskane:

Środki miały zostać przeniesione na nowy adres zimnego portfela, ale zostały wysłane na zewnętrzny adres giełdy z białej listy. Nawiązaliśmy współpracę z teamem Gate.io a fundusze zostały zwrócone do naszej chłodni. Wdrożono nowy proces i funkcje, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu tego problemu.

Taka odpowiedź mogła jednak nie uspokoić rynku. Po to by odpowiedzieć na pytania dotyczące niektórych transakcji na platformie i rozwiać wątpliwości, singapurska giełda kryptograficzna Crypto.com zaplanowała na YouTube transmisję na żywo (dziś o godzinie 07:00 GMT).

Gate.io zapewniło, że środki od Crypto.com nie zostały uwzględnione w snapshocie, który stanowił dowód rezerw giełdy. Miał zostać wykonany 19 października, czyli dwa dni przed feralnym przelewem.

Wniosek o upadłość FTX

Ta transakcja ma miejsce parę dni po tym jak FTX, jedna z pięciu największych giełd złożyła wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. A Sam Bankman-Fried ustąpił ze stanowiska prezesa zarządu. Nowym dyrektorem generalnym został mianowany John Ray III. Poza FTX Trading Ltd. FTX Group wniosek obejmuje ok. 130 powiązanych podmiotów prawnych, w tym m.in. Alameda Research. Według doniesień prasowych, wniosek nie obejmuje LedgerX LLC, FTX Digital Markets Ltd, FTX Australia Pty Ltd i FTX Express Pay Ltd.

crypto.comreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.