COTI wyemituje "Djed", pierwszy algorytmiczny stablecoin na Cardano | Wiadomości | CrypS.

COTI wyemituje „Djed”, pierwszy algorytmiczny stablecoin na Cardano

Zerelik Maciej
djed stablecoin cardano

Charles Hoskinson ujawnił podczas Cardano Summit, że COTI wyemituje nowego stablecoina opartego na Cardano, zwanego Djed.

Protokół Djed oparty jest na konstrukcji algorytmicznej, która do zapewnienia stabilności cen wykorzystuje smart kontrakty. Moneta działa poprzez utrzymywanie rezerwy monet bazowych, jednocześnie pozwalając użytkownikom na emisję i spalanie stablecoinów i rezerw. Według twórców, wciąż prowadzone są dyskusje na temat implementacji Djed w sieci Cardano. COTI chciałoby, aby stablecoinami pokrywane były opłaty za transakcje. Jest to podejście zwane „Babel fees”.

Shahaf Bar-Geffen, dyrektor generalny COTI Group skomentował współpracę w następujący sposób:

Ekosystem stablecoinów dojrzał ogromnie w ciągu ostatnich kilku lat. Uczestnicy blockchaina używają stablecoinów do angażowania się w codzienne transakcje, ponieważ pozwalają one na wymianę wartości pieniężnych w sposób bezproblemowy, niezależnie od lokalizacji nadawcy i odbiorcy. Wierzę, że wprowadzenie stablecoina opartego na Djed do blockchaina Cardano znacznie poprawi sposób rozliczania transakcji na platformie.

Charles Hoskinson, dyrektor generalny Input Output Global, dodał:

Stablecoin Djed może być game-changerem w przestrzeni kryptowalutowej, przemawiając do zupełnie nowej publiczności w czasie, gdy branża już doświadcza astronomicznego wzrostu. Djed podziela nasze zaangażowanie w formalną weryfikację, udowadniając solidną metodę walki ze zmiennością cen na rynkach kryptowalut. COTI jest wieloletnim partnerem ekosystemu Cardano; wspaniale jest mieć ich na pokładzie w tym nowym przedsięwzięciu.

COTI to kompleksowy ekosystem „finansów na blockchainie”. Projekt został zaprojektowany w taki sposób, aby sprostać wyzwaniom zarówno scentralizowanych finansów (opłaty, opóźnienia, globalne włączenie i ryzyko), jak i DeFi (opłaty, przeciążenia i złożoność). Wszystko poprzez wprowadzenie nowego rodzaju protokołu bazowego opartego na DAG i infrastruktury, która jest skalowalna, szybka, prywatna, integracyjna, tania i zoptymalizowana pod kątem finansów.

djed stablecoin cardano
reklama
reklama