CoinShares: Inwestorzy nadal inwestują w Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

CoinShares: Inwestorzy nadal inwestują w Bitcoina

Redakcja
kryptowaluty jak zarabiać

Analitycy z CoinShares uważają, że wzrost zainteresowania pierwotną kryptowalutą jest bezpośrednio związany z brakiem zaufania do amerykańskiego dolara i Ethereum.


CoinShares poinformował, że inwestorzy krypto nie byli zbyt aktywni w zeszłym tygodniu. W cyfrowe aktywa zainwestowano łącznie 8,8 mln dolarów, a wolumen obrotu osiągnął najniższy od dwóch lat poziom 677 mln dolarów.

zdjecie

Analitycy uważają jednak, że to dobry wynik. Krypto inwestorzy przez dwa tygodnie z rzędu wycofywali bowiem pieniądze z “krótkich” produktów inwestycyjnych. W zeszłym tygodniu w Bitcoina zainwestowano 17 mln USD. W tym samym czasie inwestorzy przez dwa tygodnie z rzędu wycofywali aktywa z krótkich pozycji w BTC – odpływy wyniosły 3,9 mln USD.

Eksperci CoinShares zauważają, że sentyment inwestorów stopniowo poprawiał się od połowy listopada – od tego czasu w BTC zainwestowano 108 mln USD, co stanowi 2,1% całkowitych aktywów pod zarządzaniem (AuM).

Analitycy zwracają uwagę, że inwestorzy wycofywali pieniądze z Ethereum stopniowo przez cztery tygodnie z rzędu. Łączna kwota wycofanych aktywów wyniosła 2,4 mln dolarów, a od połowy listopada 22 mln dolarów. CoinShares uważa, że inwestorzy wciąż mają więcej wiary w Bitcoina niż w Ethereum. Z reguły niechętnie inwestują też w inne altcoiny. W Solanie zainwestowano 0,4 mln USD, a z Polygon wycofano 0,5 mln USD.

zdjdcie 2

Inwestorzy wycofali też 6,6 miliona dolarów z akcji kryptowalutowych ze względu na obawy inwestorów dotyczące przemysłu wydobywczego. Ten boryka się z niskimi cenami kryptowalut, rosnącymi stopami procentowymi i taryfami za energię elektryczną.

kryptowaluty jak zarabiaćreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.