Coinquista zapowiada wznowienie działania w połowie lutego | Wiadomości | CrypS.

Coinquista zapowiada wznowienie działania w połowie lutego

Michał Misiura
coinquista

Coinquista wstrzymała wypłaty 26 stycznia, tłumacząc to problemami technicznymi platformy. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami giełda wznowi działanie w połowie lutego.

Według pierwotnego oświadczenia giełdy, usterka miała zostać naprawiona do 29 stycznia. 30 stycznia Coinquista wydała nowy komunikat, w którym zapewniła, że środki użytkowników są bezpieczne, jednak prace związane z naprawą platformy wciąż trwają. O sytuację na giełdzie zapytaliśmy jej prezesa Michała Stryjewskiego.

CEO Coinquisty powiedział nam, że usterka została naprawiona, jednak trwa przeliczanie sald na giełdzie. Sprawdzanie transakcji ma zakończyć się dzisiaj. Do tej pory nie wykryto strat.

Michał Stryjewski zapowiedział, że giełda wróci w połowie lutego, wykorzystując przerwę na wprowadzenie nowych funkcjonalności. Wśród nich wymienił zmianę frontendu platformy, dodanie opcji Stop Loss i Take Profit oraz nowych walut. Dodatkowo giełda ma wdrożyć system automatycznej weryfikacji klientów (Mati), nową bramkę płatniczą (Volt) oraz podłączyć się do rozwiązania sprawdzającego listy sankcyjne (Nethome).

Prezes Coinquisty powiedział, że pozostaje w kontakcie z klientami i miał rozmawiać z niektórymi zaniepokojonymi użytkownikami. Przekazał nam, że udało mu się ich uspokoić i przeprosić za zaistniałą sytuację. Dodał, że środki klientów są bezpieczne, czego gwarancją mają być umowy podpisane ze spółkami BitGo i Tpay.

coinquista
reklama
reklama