CoinMarketCap ostrzega przed nadmierną podażą tokenów Bitgrin | Wiadomości | CrypS.

CoinMarketCap ostrzega przed nadmierną podażą tokenów Bitgrin

Redaktor: Albert Czajkowski
bitgrin wypuścił 5 mld tokenów powyżej limitu 21 milionów

Wiele wskazuje na to, że sieć Bitgrin (XBG) wypuściła o wiele więcej tokenów niż zakładany wcześniej limit 21 mln XBG. O sprawie poinformował portal CoinMarketCap, który 4 czerwca ostrzegł użytkowników sieci. Komunikat, który znalazł się na Twitterze CMC brzmiał: “Uwaga: Otrzymaliśmy doniesienia, że wyemitowano miliardy XBG, mimo limitu ustalonego na 21 mln”.

Ostrzeżenie jest widoczne na stronie CoinMarketCap poświęconej BitGrin. Co ciekawe, strona wskazuje również, że token został uruchomiony 31 stycznia 2019 roku przez anonimowy zespół deweloperów. Przed publikacją ostrzeżenia wartość rynkowa tokena XBG wzrosła o 11,5% w ciągu zaledwie 24 godzin, a w sumie od czasu emisji zysk mógł wynieść blisko 40,6%. Krótko po komunikacie z ostrzeżeniem, kryptowaluta szybko straciła 45% swojej wartości.

Pharazen, główny deweloper Bitgrin, w rozmowie z Cointelegraph powiedział, że wyemitowano 5 mld XBG. Miała to być nagroda dla jednego bloku w blockchainie. Po tej emisji całkowita podaż kryptowaluty osiągnęła 5 mld 21 mln XBG. Pharazen powiedział też, że nowe tokeny nie są dostępne, ponieważ przesłał je na adres, do którego on sam nie ma dostępu. Przyznał jednak, że w żaden sposób nie może tego udowodnić. Obiecał natomiast, że przeprowadzi hard fork sieci, dzięki któremu możliwa będzie publiczna weryfikacja niedostępności tokenów.

Do podobnej sytuacji doszło pod koniec 2018 roku w przypadku Bitcoin Private (BTCP). Deweloperzy tego blockchainu potwierdzili wówczas stworzenie 2,04 mln jednostek BTCP, które „nigdy nie miały pojawić się w blockchainie”.

bitgrin wypuścił 5 mld tokenów powyżej limitu 21 milionówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.