Coinbase przejmuje One River Digital Asset Management | Wiadomości | CrypS.

Coinbase przejmuje One River Digital Asset Management

Dawid Kucharczyk
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Amerykańska giełda Coinbase kupiła firmę zarządzającą kryptowalutami One River Digital Asset Management (ORDAM). Tak wynika z najnowszego posta na blogu platformy. Kwota transakcji nie została ujawniona.


We wpisie możemy przeczytać:

Przejęcie jest zgodne z naszą długoterminową strategią, aby otworzyć dodatkowe możliwości dla instytucji do uczestnictwa w gospodarce kryptowalutowej.

Według raportu, podmiot zostanie przemianowany na Coinbase Asset Management – będzie kierowany przez CEO One River Erica Petersa. Usługi będą dostępne dla nowych i istniejących inwestorów instytucjonalnych.

Coinbase i ORDAM dzielą etos oparty na rozważnym zarządzaniu ryzykiem – cecha, która pozwoliła obu firmom z powodzeniem poruszać się po ostatnich zawirowaniach rynkowych.

Czym jest One River Digital?

One River Digital jest oddziałem One River Asset Management. Wśród doradców firmy jest były szef amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Jay Clayton.

W 2020 roku ORDAM był wspierany przez miliardera Alana Howarda. Zainwestował on w fundusze spółki, a także kupił udziały w biznesie.

We wrześniu 2021 roku One River Digital pozyskał 41 mln dolarów w rundzie finansowania serii A z udziałem Coinbase Ventures i Goldman Sachs.

W czwartym kwartale 2022 roku Coinbase odnotował stratę netto w wysokości 557 milionów dolarów, czyli 2,46 USD na akcję, co było wynikiem lepszym od oczekiwań rynku.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.